Okamžitě musíte vyhodit tyhle sušenky. Kupovali je všichni, ale pokud je sníte, pořádně to slíznete

Máte dojem, že když si koupíte nějakou potravinu v obchodním řetězci, tak musí být nezávadná, protože jistě procházela mnoha kontrolami a nikdo by si na pulty prodejen nedovolil poslat něco, co by jen zavánělo nějakým průšvihem? Inu, vězte, že tuzemským řetězcům je to tak nějak jedno a prodávají všechno, co jim přijde pod ruku.

Tady se moc nedaří

Výsledkem jsou potom mimořádně nekvalitní potraviny v České republice a časté zásahy Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která už neví, co kontrolovat dříve.

Pečená vařená je v poslední době v Kauflandu, kde zjevně v kontrole kvality polevili a do prodeje posílají výrobky, které tam nemají co dělat. Bohužel už tu máme několikátý případ v poměrně krátké době, nehledě na nálezy týkající se zanedbané hygieny v prodejnách.

Tentokrát ovšem obchodní řetězec na určitý nález zareagoval sám od sebe a varoval zákazníky na svých webových stránkách, aby v žádném případě nejedli produkt, který si tu zakoupili. Jde o oblíbené sušenky K-Classic Double Chocolate Cookies, které se prodávají v balení 200 gramů.

Foto: Shutterstock

Vraťte na prodejnu

Nelze vyloučit, že ve výše uvedeném výrobku jsou malá kovová cizí tělesa,” uvedl Kaufland na svém webu s tím, že výrobce se zákazníkům omlouvá. “Vzhledem k možnému riziku zranění při konzumaci by zákazníci měli věnovat pozornost stažení a  dotčený výrobek nekonzumovat.

Čtěte také: Za 800 Kč nakoupím to, co v Kauflandu a Lidlu za 3000 korun. Za měsíc tady ušetřím za jídlo 11 tisíc

Datum minimální trvanlivosti této šarže je 6. prosince 2024 a označení potom 2334103. Kaufland zákazníkům, kteří mají výrobek již zakoupený doma, umožňuje jeho navrácení v kterékoliv prodejně, a to i bez předložení pokladního dokladu.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Kyty
Kyty
2 měsíců

Bohužel tyto nekvalitní výrobky jsou v nasi zemi od supermarketu typu Kaufland,Lidl,Globus,Billa,Penny naprosto běžné. Ovšem v zemních kde jsou sídla těchto společností by si to nemohli dovolit. Byla by to pokuta ze ktere by se nevzpamatovali. Proc takove pokuty neudělí u nas? Bylo by to potřeba.