Velký český řetězec razantně zlevnil potraviny. To nikdo nečekal, lidé mohou ušetřit velké peníze

Jedním z nejskloňovanějších slov těchto dnů a týdnů je zdražování, které se odehrává doslova na všech frontách. Nejcitelnější je přitom u těch položek, které kupujeme nebo potřebujeme každý den, tedy u potravin. V jejich případě už ceny významně vzrostly, ale čeká se, že to bude pokračovat, a to zřejmě v ještě větší míře.

Zlevnění u nejdůležitějších potravin

Jak se ale ukazuje, jednotliví obchodníci mají stále velmi slušný manévrovací prostor, který jim v případě potřeby může získat velkou oblibu u zákazníků. Současné situace se rozhodl využít méně nápadný, avšak stále významný obchodní řetězec Žabka. Ten provozuje spíše menší prodejny, které jsou však dobře zásoby tím nejdůležitějším zbožím.

Žabka se teď nečekaně rozhodla, že sníží ceny u přibližně 200 položek ve svých prodejnách, přičemž má jít o ty nejzákladnější a tedy i nejprodávanější. Mluvíme tu především o pečivu, másle, vejcích, mléku, cukrovinkách a nápojích. Tedy zkrátka o tom, co tvoří každodenní náplň našich nákupních košíků.

Zlevnění se dotkne všech více než sto prodejen Žabky v České republice. “Musíme dbát nejen na široký výběr a kvalitu produktů, ale také na jejich cenu. Tím spíš v době, která je z ekonomického hlediska náročná téměř pro každého,” osvětlil v tiskové zprávě motivaci k tomuto kroku generální ředitel Radim Lunda.

Foto: Shutterstock

Nižší ceny zákazníky lákají

Pokud někdo v Žabce nakupuje pravidelně, může díky tomuto kroku ušetřit nemalé peníze ve svém měsíčním rozpočtu. Odhadem půjde o vyšší stokoruny měsíčně, v případě větší spotřeby třeba i nějaká ta tisícovka.

Tento řetězec má také šanci přilákat nové zákazníky, kteří jsou stále citlivější na ceny, které jim u konkurence doslova rostou před očima. Když přijdou do obchodu a zjistí, že zde naopak ceny klesly, mohou být velmi příjemně překvapeni a nakoupí si více. To může Žabce pomoci pokrýt nižší marže, které snížení cen zcela jistě způsobí.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments