Velký český řetězec se přiznal. Dovezli jsme hrozné ovoce. Kdo ho koupil, musí ho okamžitě vyhodit, jinak to bude zlé

Co si dnes obchodní řetězce v České republice dovolí prodávat, to je naprosto neuvěřitelné. Samy zřejmě tuší, že je to solidní odpad, ale hlavní je pro ně skutečnost, že ho mohou nakoupit levně a přeprodat poměrně draze. Když se potom něco provalí, tak to stáhnou, ovšem většina nakonec projde bez povšimnutí.

Pořádně chycená jablka

Tentokrát je z toho ale skutečně nepěkná polízanice. Obchodní řetězec Albert podle informací serveru AAzdravi.cz ve svých prodejnách informoval zákazníky o tom, aby nejedli jablka, která si zde koupili. Jde o málokdy vídaný krok a problém tak musel být skutečně velmi závažný.

Šlo o jablka odrůdy Gala, které Albert dovezl z Polska, jakoby čeští zemědělci nedokázali dodat toto ovoce v dostatečném množství a ve špičkové kvalitě. Inu, ale zřejmě ušetřil. Že je z toho teď velká událost, to už je věc druhá.

V těchto jablkách se totiž našlo obrovské množství reziduí pesticidů, jak sám Albert přiznává. Zřejmě však jde o nějaké externí zjištění a řetězec byl přinucen reagovat. Jinak by riskoval ještě větší problémy.

Foto: Shutterstock

Není to poprvé

Jenže celé už je to spíše pro forma a snaha o vyvinění se. Jak totiž vyplývá ze sdělení, šlo o jablka, která se v Albertu prodávala od 7. do 10. ledna. Ty už zřejmě každý zkonzumoval. Možnost vrátit je s účtenkou byla pouze do 13. ledna, což je poněkud zvláštní.

Čtěte také: Albert rozjel v Česku parádní novinku. Tohle ještě nikdo neudělal, zákazníci jsou úplně nadšení

Albert má s dovozem škodlivého ovoce problémy dlouhodobě. Už v loňském roce upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce na to, že do prodeje dal závadné broskve, které byly rovněž plné pesticidů. Je tedy otázkou, zda byste měli ovoce v tomto řetězci vůbec nakupovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments