Velký obchodní řetězec v Česku začal prodávat kuře za 500 korun. Tak to už je moc, a bude ještě hůř

Ceny potravin začínají být před Vánoci opět velkým tématem. Ačkoliv mnozí slibovali, že zdražování nakonec pomine a ceny se možná i vrátí zpět k normálu, opak je pravdou. Některé položky nákupních košíků zdražují doslova zběsilým tempem a nikdo už netuší, kde se zastaví.

Cena už neuvěřitelná

Výrobci potravin zdůrazňují, že s cenami, za něž aktuálně dodávají do obchodních řetězců, stále nemohou být spokojeni a že je vyšší ceny energií, platů i surovin nakonec donutí k dalšímu zdražování. Ostatně třeba společnost Kofola ceny svých nápojů letos zvyšovala už třikrát a stále to není dost.

Člověk, který nebyl delší dobu v obchodě, potom může být překvapen z cen na zcela běžných produktech. Například při návštěvě jednoho z obchodů sítě Albert jsme si všimli na první pohled obyčejného kuřete. Co na něm však bylo neobyčejné, to byla cenovka, která skoro sváděla k tomu, že jde o nějaký omyl.

Obchodník si za sotva dvoukilové kuře žádal téměř 500 Kč. Cena jednoho kilogramu tohoto kuřete dosáhla 249 korun. To už je opravdu hodně a je otázkou, zda takovou cenu ospravedlní skutečnost, že se toto kuře může pochlubit označením bio.

Foto: redakce AAzdravi.cz

Na levné kuře pozor

Je přitom otázkou, kdo si takové kuře může dovolit. Pokud z něj uděláte nedělní oběd pro čtyři, cenově se dostanete na částku, za kterou byste pojedli v restauraci.

Ne všechna kuřata jsou ale takto drahá. Ta obyčejná jsou k dostání za ceny mezi 100 a 140 korunami za kilogram. To ale také není zrovna málo a od minulého roku jde o zdražení v desítkách procent. Zemědělci potom hlásí, že ceny bude nutné dále navyšovat. Již brzy tak zřejmě v českých obchodech narazíme na ještě dražší kuřata.

V takové situaci potom lidé mohou zajásat, když uvidí kuře v akci, které stojí třeba 80 korun za kilo. Ovšem pozor. Mohlo by se jednat o kuře z Polska, kde se v poslední době řeší opravdu nepěkná záležitost, kdy vyplavalo na povrch, že se tam kuřata krmila technickými oleji.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Matěj
Matěj
2 měsíců

Dnes Penny kuře 48kč/kg.. hurá do peny důchoďáci…

Michal
Michal
2 měsíců

Nechápu proč se tady pořád zdražuje, když celosvětově potraviny již zlevňují. Tady si prostě jen chtějí řetězce nahrabat co nejvíc na lidech .

Ludmila
Ludmila
2 měsíců

Ať postaví více konteinérů k obchodním domům s potravinami.Důvod ? Aby měli ty drahé potraviny kam házet nebo sypat .

Michal
Michal
2 měsíců

Zajímavé je, že celosvětově už ceny potravin klesají a není důvod proč by u nás měli nadále stoupat

Martin
Martin
2 měsíců

Je to jednoduché,když je něco drahé ,tak ať to lidé nekupují…když nebude odbyt,cena půjde rychle dolů…

Antiexekutor
Antiexekutor
2 měsíců

Technycké oleje se vyrábí z ropy, není možné že by ty kuřata přežila natož by potom rostla až na usmrcení a přípravy ke konzumaci. Ale kuře za 500 Kč? To ať si zlodějský manažer naservíruje sví kun..!!!!!!

Last edited 2 měsíců by Antiexekutor
Lojza
Lojza
2 měsíců
Reply to  Antiexekutor

To kuře bude stát za chvíli 10.000 a bude inflace jako
v Africe

Aster
Aster
2 měsíců
Reply to  Antiexekutor

“Technycké oleje” – ty máš dost – tak nevím, kdo tu má ten slepičí mozek, který jsi mi přisoudil – ty to neumíš ani opsat 😀

Pepa
Pepa
2 měsíců

Promiňte,ale mě kuře krmené technickým olejem nepříjde ,tak epěkné jako kuře za 500,- Kč . Jestli někdo věří inflaci ve výši 18% tak je velmi slaboduchý u nás dosáhla inflace už tak na 130 až 200% tede podle cen potravin a energii . . Díky milá vlado.

Ivana
Ivana
2 měsíců

Tak nevím kdo si z nás tady dělá srandu.Nejdriv to byl TP,že nebude,pak vajíčka, že podraží, Teď kuřata,že stojí někde 500.Si děláte z nás srandu?

Eva
Eva
2 měsíců

Jo to já mám plný mrazák masa

Aster
Aster
2 měsíců

A proč si nekoupíte kuře na farmě – tam stojí 200Kč/kg – celé i s droby.
Já vím proč – je to práce, si tato kuřata naporcovat, vykostit atd. Neumíte počítat a jste líní – no tak dál sponzorujte řetězce… 😛

Antiexekutor
Antiexekutor
2 měsíců
Reply to  Aster

No jo, názor od Ženský, slepičí mozek… 😂😂😂

Aster
Aster
2 měsíců
Reply to  Antiexekutor

A jak ty víš, že jsem ženská – máš snad křišťálovou kouli?

Antiexekutor
Antiexekutor
2 měsíců
Reply to  Aster

Tak jsi buzn@. 😂😂😂

Aster
Aster
2 měsíců
Reply to  Antiexekutor

A ty jsi cyp.

Martin
Martin
2 měsíců
Reply to  Antiexekutor

Je to tak na kuřeti je cca 500g prs při dnešních cenách je to asi 80-100 za kilo a stehna vnitřnosti skelet tak se to vyplatí akorát na to musíte použít ruce a zpracovat ho celé

Aster
Aster
2 měsíců
Reply to  Martin

To on nepochopí. Na to je ten pán příliš vypatlaný – hraje si na chlapa a neumí ani nadávat natož myslet 😀

Karel
Karel
2 měsíců
Reply to  Aster

Když si spočítáte cenu za jízdu+200,- za plné kuře, ta zjistíte, že si kuře za 200,- můžou narvat do pr…!