Velký řetězec z Polska otevřel v Česku obrovský obchod. Češi slaví, ceny jsou tu poloviční

Českou republiku čeká ještě obrovský rozvoj, pokud jde o příchod nových obchodních řetězců. Zatím je totiž tuzemský trh nerozvinutý a konkurence zde prakticky neexistuje. Jak jinak si totiž vysvětlit, že tu máme nejdražší potraviny i jiné zboží prakticky z celé Evropy.

Řetězce přicházejí

Velký zálusk na expanzi tu mají zejména polské řetězce. Zákazníci by ze všeho nejvíce přivítali Biedronku, na kterou si zvykli při svých nákupních výjezdech z minulých let. Ta zřejmě jednou skutečně přijde, ovšem nejprve si musí odškrtnout sousední Slovensko.

Že nejde o žádnou vybájenou představu, která se nakonec nenaplní, ostatně dokládá jiný řetězec z Polska, který se tu ve velkém etabluje a který je vyloženě založen na prodeji zboží za mimořádně nízké ceny. Právě totiž v Praze otevřel svou vůbec největší prodejnu v celé střední Evropě. Jak jinak ukázat, že České republice věří.

Nejde o nikoho jiného než HalfPrice, což je řetězec, který si rychle získává oblibu. Na první pohled by se dal připodobnit k Primarku, který tu rovněž působí. Ovšem jediné, co mají oba dva obchody společného, jsou právě nízké ceny. Jak k nim ale dospějí, to už je úplně jiná pohádka.

Každý si vybere to svoje

Zatímco Primark si vyrábí vlastní sortiment a je na něm vidět, že jsou to velmi levné věci, které často moc nevydrží, HalfPrice na to jde úplně jinak. Soustředí se totiž na prodej vynikajícího značkového zboží. Aby mohly být zaručeny co nejnižší ceny, je pochopitelné, že jde o výběhový sortiment. Dokonce takový, který se neuplatnil ani v outletech.

To ovšem neznamená, že je na něm něco špatného. Kromě toho, že jsou to starší kolekce, se tu dají najít opravdu zajímavé kousky. “Tenhle obchod mám snad nejraději. Vybírám tu sice vždy celé hodiny, ale pokaždé si odnesu luxusní kousky, které mi potom kamarádky závidí. Tohle je vážně drahá móda, kterou tu ale seženete doslova za pár korun,” říká paní Kateřina.

Čtěte také: Obchody začaly ve velkém rušit samoobslužné pokladny. Češi na ně už vyzráli a nakupují s obrovskou slevou

Výběr je skutečně široký a některé slevy doslova berou dech. Položky, které stály třeba 20 tisíc korun, můžete mít za desetinové částky nebo dokonce ještě levněji. Tady nejsou 90% slevy skutečně žádnou výjimkou. Na druhé straně se potom ale nabízí otázka, proč si takovéto kousky někdo kupuje za plnou cenu.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc

Potraviny budou kdy?

Pipa
Pipa
1 měsíc

Každá taková zahraniční firma, benz.pumpa, obchodní řetězec, obchodní centrum pumpuje zisky z Česka a okrádá naší ekonomiku, neboť optimalizují své zisky a daně.
Naší vládě jsou cizáci přednější než blaho vlastní země!
Specielně Poláci již začínají okupovat např. český chemický průmysl, rafinerie, pumpy,..
To je ta Klausova svobodná ruka trhu a hloupá hospodářská politika polistopadových vlád !
Již dříve hloupá Sobotkova vláda rozprodala zásobníky zemního plynu, aby je začala ještě hloupější Fialova vláda skupovat draho zpět! A daňoví poplatníci mlčí a mlčí. A tak jediný problém v Česku je Babiš!

Pavel
Pavel
1 měsíc

No.To už tu jednou bylo.