Jak správně vyprat spodní prádlo. Většina lidí to překvapivě nedokáže a dělá základní chyby

Pokud chcete, aby vaše spodní prádlo vypadalo co nejdéle jako nové, je potřeba se o něj starat. Pokud o něj nebudete řádně pečovat, může vyblednout, srazit se, nebo se na něm vytvoří nevzhledné žmolky. Jak o spodní prádlo z jemných materiálů správně pečovat, aby vydrželo dlouho krásné? V první řadě je potřeba kontrolovat pokyny od výrobce, které se liší podle typu prádla i podle materiálu.

Jak správně prát podprsenky

Podprsenky vyžadují zvláštní péči. Měli bychom používat speciální sáčky na praní, aby se nezničily. Před praním je zapněte, aby se háčky nikde nezahákly a neprotrhly krajku. Na jemné materiály podprsenek se hodí tekutý prací prášek a není vhodné používat aviváž. Perou se na jemný program na 30 °C, ale můžete je vyprat i ručně. Nikdy je nesušte v sušičce na prádlo.

Kalhotky, boxerky a slipy

Stejně jako u ostatního spodního prádla se zaměřte na informace od výrobce. Způsob praní se liší dle materiálu. U krajkového spodního prádla a prádla z umělých vláken zvolíme 30 °C prací cyklus a bavlněné naopak můžeme bez obav prát na 40–60°C.

Foto: Shutterstock

Jak prát ponožky

Praní ponožek se může zdát komplikované. Do pračky dáte celé páry, ale ona vám vrátí jen polovinu. Důležité je roztřídit j podle barev, a barevné otočit před praním naruby, aby se zachovala sytost barvy. Pokud vám na některém páru záleží více, můžete je k sobě přichytit plastovými kolíčky. Teplota praní se řídí materiálem. Běžně se perou na 40 °C, u termo ponožek zvolte teplotu do 30°C.

Na punčochy použijte sáčky na praní

Co se týká punčoch a punčocháčů, perte je stejně jako podprsenky v sáčcích na praní. Jinak se mohou snadno roztrhnout nebo zamotat do jiného kusu oblečení. Pravidla platí stejná jako pro podprsenky, praní na 30 °C bez sušení.

Na co si dát pozor?

Čtěte štítky na oblečení, řiďte se v první řadě jimi. Nezapomínejte spodní prádlo třídit podle barev, mohlo by dojít k obarvení. Podprsenky ani punčochy nikdy nesušte v sušičce. A v neposlední řadě si pořiďte prací sáčky, které mohou být praktickým pomocníkem při praní jemného prádla.

Foto: Shutterstock, zdroje: Wellandgood, Boodywear

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments