Dietoložka uvedla chutné jídlo, které odstraní vysoký cholesterol z těla do několika týdnů. Funguje na jedničku

Vysoký cholesterol stejně jako vysoký krevní tlak nezpůsobuje dlouhou dobu prakticky žádné potíže a nevyvolává příznaky, podle kterých by bylo možné ho spolehlivě rozpoznat. Přesto v těle velmi výrazně působí a poškozuje. Jakmile už je cholesterolu v těle příliš, může ucpat tepny a vyvolat mozkovou mrtvici nebo infarkt.

Skutečně účinná metoda

Podle některých odhadů trpí vysokým cholesterolem 30 až 40 % obyvatel vyspělých zemí. Není těžké uhodnout, proč tomu tak je. Jde o špatnou životosprávu, ve které chybí pohyb a naopak přebývá nezdravých potravin. Naštěstí ale existují i taková jídla, která dokáží vysoký cholesterol opět srazit na přijatelnou hladinu.

Podle dietoložky May Simpkin jsou skvělou potravinou, která odstraňuje vysoký cholesterol z těla ven, zejména luštěniny. “Zařazení luštěnin do vašeho jídelníčku sníží množství LDL cholesterolu ve vašem těle,” uvedla dietoložka pro deník Express. Právě tento typ cholesterolu je ten špatný, který zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob.

Důvodem, proč jsou luštěniny na vysoký cholesterol tak vynikající volbou, je poměrně jednoduchý. Obsahují totiž obrovské množství rozpustné vlákniny. Ta na sebe cholesterol naváže a odvede z těla ven. Tento proces je velmi jednoduchý, ale také spolehlivý.

Foto: Shutterstock

Nejlepší volba na vysoký cholesterol

Také mohou snížit absorpci cholesterolu ze střeva do krve a podporují růst střevních bakterií v tlustém střevě,” uvádí May Simpkin. Mezi ty nejlepší luštěniny v tomto ohledu potom patří fazole, hrách a čočka.

Většina luštěnin je však zaměnitelných, a tak neváhejte volit různé barvy, tvary a velikosti, které pak zahrnete do svého jídla,” radí expertka. Pochopitelně nemusíte jíst výhradně luštěniny. Jde spíše o to, jak je vhodnou a nenásilnou cestou dostat do vaší stravy.

Pokud jde o fazole, ty dokáží snížit cholesterol už za šest týdnů. “Fazole mají skutečně extrémní schopnost snížit LDL cholesterol ve vašem těle. Studie kanadských vědců zjistila, že porce těchto luštěnin každý den po dobu šesti týdnů snížila cholesterol o pět procent,” říká odbornice. Na základě této studie vše, co potřebujete, tak je 100 gramů fazolí denně a máte o vysoký cholesterol postaráno.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments