Víte, jak účinně vybělit spáry v koupelně? Jednoduchý trik vám pomůže

Spáry mezi obklady dlažbou v koupelně se často zanášejí a je třeba je vyčistit. Podívejme se na to, jak účinně vybělit spáry v koupelně pomocí jedlé sody.

Spáry se časem zanesou nečistotami, nánosy mýdel, šamponů a mastnotou, kde se při neustálé vlhkosti množí plísně. Postupně šednou, žloutnou a černají. Nejprve odstraňte nános prachu a mastnoty švédskou utěrkou z mikrovlákna a octovou vodou.

Jak na čištění spár roztokem z octa a sody

Smíchejte půl sklenice jedlé sody, třetinu sklenice vymačkané citronové šťávy a čtvrtinu 9% octa. Pak si dejte do kbelíku 7 sklenic teplé vody a přidejte roztok. Vezměte si rukavice a připravený roztok na spáry nastříkejte rozprašovačem, nebo jej nanášejte houbičkou či hadříkem. Nechte přípravek 15 minut působit a k čištění použijete starý zubní kartáček.

Jak na čištění spár pastou z octa a sody

Ocet odstraní vodní kámen a jedlá soda spáry vybělí. Vytvořte si z nich pastu a naneste ji na spáry. Nechte ji chvíli působit a spáry vydrhněte. Nepoužívejte pastu na spáry na bázi spárovací hmoty s vápnem.

Foto: Shutterstock

Jak čistit bílé spáry bělidlem na prádlo

Na bílé spáry použijte bělidlo na prádlo. Smíchejte čtvrt šálku bělidla s jedlou sodou a přidejte trochu vody. Pastu naneste na spáry, nechte chvíli působit a vydrhněte.

Jak čistit spáry jádrovým mýdlem

Na zubní kartáček naneste zpěněné jádrové mýdlo, spáry vydrhněte a vlhkým hadrem či houbičkou znečištěnou pěnu setřete.

Jak čistit spáry s plísní pomocí amoniaku

Ze 2 lžic čpavku a 2 litrů vody vytvořte roztok, nalijte ho do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na všechny spáry s plísní. Nechte působit, vyčistěte kartáčkem a omyjte.

Jak čistit spáry pomocí parního čističe

Za pomocí vody a parního čističe dosáhnete hygienické čistoty. Horké vodní páry aplikované pod velkým tlakem si poradí s odstraněním nečistot a plochy vydezinfikují. Čištění horkou vodní párou je velmi efektivní a zdravotně nezávadné.

S pomocí parního čističe dosáhnete hygienické čistoty. / Foto: Shutterstock

Jak na čištění a ochranu spár parafínovou svíčkou

Tupým koncem parafínové svíčky přejíždějte bílé spáry mezi kachličkami. Vosk je naimpregnuje a voda po něm steče. Spáry zůstanou dlouhou dobu čisté, nebudou vsakovat nečistoty a nebude se tvořit plíseň.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirashowers, Bobvila

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments