Vlašské ořechy patří mezi desítku nejzdravějších potravin. Chrání cévy a snižují cholesterol i krevní tlak

V jedné hrsti vlašských ořechů svíráte recept na zdravější srdce, lepší prokrvení organizmu i veselou náladu. Snižuje cholesterol i krevní tlak. Zařaďte do jídelníčku vlašské ořechy častěji. Málokterá potravina je tak zdravá – tato pochoutka to dotáhla až do první desítky těch nejzdravějších.

Studnice zdraví na každé zahradě

Ořech (ořešák) je poměrně nenáročný strom, který se snadno uchytí na každé zahradě a mezi. Dříve nebylo chalupy, aby v okolí nerostl tento košatý klenot bohatý na úrodu. Plody se mohou skladovat dlouhodobě a odpradávna zdobí nejrůznější cukroví a dezerty.

Ořechy jako plodina jsou potravinou, kterou lidstvo konzumovalo už od prvopočátku. V současné době se ořechy opět dostávají na výsluní a jsou doporučovány jako superpotravina.

Co obsahuje vlašský ořech

Ořech je zdrojem takzvaných zdravých tuků. Obsahuje omega 6 i omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Ty chrání srdce a cévy a jsou prevencí kardiovaskulárních chorob. Zároveň snižují riziko výskytu rakoviny.

V ořechu najdete hořčík, zinek, železo i mangan. Ty podporují imunitní systém, správné fungování nervové soustavy a tvorbu krve. Ořech je bohatý na bílkoviny i vlákninu. Antioxidanty ve vlašských ořeších chrání buňky před stárnutím. Vláknina napomáhá trávení, vitamin B zlepšuje pokožku.

Proč jíst vlašské ořechy

Pravidelnou konzumaci ořechů poznáme na lepší pleti, krásnějších a pevných vlasech i nehtech. Největší benefit však dostává srdce. Ořechy snižují hladinu cholesterolu, příznivě působí na prokrvení organizmu a chrání srdce a cévy.

Hrst ořechů denně znamená nižší krevní tlak, lepší náladu, vyšší soustředěnost i snadnější regulaci váhy.

Jak zařadit vlašské ořechy do jídelníčku

Doporučená denní dávka odpovídá asi jedné hrsti ořechů. Můžete je jíst samostatně jako svačinku, přidat je do jogurtu, smoothie nebo do salátu. S ořechy získáte zdroj zdravých tuků, bílkovin a pocit sytosti na dlouhou dobu.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments