Voda s citrónem po ránu skvěle nastartuje organismus. Vyvarujte se chyb, které to mohou zhatit

Pití vody s citrónem posiluje imunitní systém a podpoří metabolismus. Pozor však na to, že pití vody s citrónem má svá pravidla. Špatným postupem tělo ochudíte o mnohé benefity nebo mu dokonce ublížíte.

Zdraví ve skleničce, citrónová voda

Voda s citrónem zlepšuje funkci jater i ledvin. Pomáhá při bolestech kloubů a počínajících zánětech. Ulevuje od pálení žáhy a zlepšuje vzhled pokožky. Posiluje imunitní systém a prospívá správné činnosti mozku. Popíjením vody s citrónem snížíte tlak a podpoříte činnost srdce.

Osvěžení plné vitamínů, voda s citrónem

Není pochyb o tom, že má pití dostatečného množství pramenité vody pozitivní vliv na naše zdraví. Voda s citrónem dokonce podporuje metabolismus a hubnutí jde mnohem snáze, zejména když si dáte sklenici hned po ránu. Metabolizmus se zrychlí, z těla odstraníte odpadní látky. Pozor však na to, že pití vody s citrónem má svá pravidla. Abyste z popíjení vytěžili maximum, je třeba vyvarovat se několika chyb.

Chyba první, studená voda

Vodu s citronem byste měli pít vždy vlažnou nebo dokonce teplou, zejména po ránu na lačný žaludek. Studená sklenice po probuzení a dříve, než sníte snídani, nadělá více škody než užitku. Jak si usnadnit přípravu? Směs si připravte do skleničky, nechejte během dne v lednici. Lžící vždy odeberte požadované množství a zalijte vlažnou vodou.

Foto: Shutterstock

Chyba druhá, bez kůry

Vymačkaná citrónová šťáva nemá tolik vitamínů, jako citrónová kůra smíchaná se šťávou. Správný postup přípravy je ten, že citrón důkladně omyjete, nastrouháte na jemném struhadle kůru, poté rozpůlíte a vymačkáte šťávu. Je třeba vybrat citróny, které nemají kůru chemicky ošetřenou.

Chyba třetí, jen jedna sklenice

Vodu s citrónem popíjejte po celý den. Na 1 l vody byste měli spotřebovat jeden větší citrón s kůrou. Sklenice byste měli popíjet průběžně až do večerních hodin. Určitě ale není vhodné překročit denní doporučenou dávku tekutin a vypít například 3 a více litrů.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments