Vozí sem prolezlé maso z Ukrajiny. V českých obchodech ho poznáte podle drobného detailu. Hlavně si ho nekupte

Pravdou je, že pokud jde o obchodní řetězce, jsou lidé v České republice zvyklí skutečně na všechno možné. Na kvalitu si tu rozhodně nepotrpí a o tom, že bychom mohli nakupovat tak důstojně jako v Polsku nebo Německu, se nám může jenom zdát. Jsou však určité hranice, které by se překračovat neměly, ale tuzemské řetězce tak opakovaně činí.

Na problém upozornili

Už před nějakou dobou přitom Agrární komora České republiky varovala před masivním nárůstem importu kuřecího masa z Ukrajiny. Na tom by nebylo nic špatného a nad varováním agrárníků by se dalo mávnout rukou s tím, že si chtějí jen hájit své zájmy. Ostatně, proč nepomoci této zemi tím, že se pro ni otevřou další trhy, kam může dodávat své zboží.

No jo, jenže ono to zdaleka není tak jednoduché. Předně jsme v České republice a obecně Evropské unii zvyklí na to, že tu probíhají velmi ostražité kontroly jakékoliv živočišné produkce. A jakmile někdo poruší nějaké pravidlo, má okamžitě problémy, takže si to každý chovatel drůbeže třikrát rozmyslí. To je ostatně i důvodem toho, proč tu máme tak bezpečné a bezproblémové maso.

V případě zmíněného dovozu je to ale úplně jiná písnička. Podmínky na Ukrajině nejsou tak přísné a kontroly jsou tam velmi laxní. Výsledkem je to, že tam sice maso vyprodukují výrazně levněji, ovšem potom je třeba počítat s tím, že nemusí mít prvotřídní kvalitu a může být také poměrně dost závadné.

Děje se to neustále

To se přitom začalo potvrzovat už na sklonku loňského roku a pokračuje to dosud. Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhaluje jeden produkt za druhým, který je doslova prolezlý salmonelou. Celou řadu případů přitom spojuje jedna firma, která to sem všechno dováží. Právě podle tohoto detailu můžete snadno poznat maso, které byste si kupovat neměli, jakkoliv vám ho mnohé obchodní řetězce nabízejí.

Jde o společnost WE Trade, která má ve zvyku kuřecí maso přebalovat na Slovensku, ovšem země původu je nezpochybnitelná. Toto maso přitom prodávají řetězce jako Makro, Tesco nebo Penny Market. Dost možná se objeví i v dalších. Ne všechny várky budou zřejmě problémové, ale kdo na to chce sázet, že? Když tato firma selhala už tolikrát, lepší se jí vyhnout obloukem.

Čtěte také: Je to tady. Polský řetězec otevřel v Česku obrovský obchod. Češi slaví, mají to za poloviční ceny

Popravdě tomu nerozumím. Jistě, zkusili to, ale ukázalo se, že to maso je hodně špatné. Jenže oni to sem vozí pořád. A stále jsou s tím nějaké problémy. Prostě to prodají a pak se ani neomluví,” stěžuje si pan Luboš na praktiky místních řetězců.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Milada Beránková

To je zase hnusoweb pro hnusočtenáře bez mozků.AAzprdí už poněkolikáté vřeští o otráveném mase které sem samozřejmě nikdo nedováží.To ovšem neva aby zas nějaký mozek přišel s tím že nás chtějí vyhubit.Proboha co za debility je tu ještě možné šířit?

Tomáš
Tomáš
26 dní

Několikrát mě řetězec Tesco přesvědčil že si s kvalitou masa a uzenin hlavu neláme. Kuřata a kuřecí maso je obzvlášť špatné. Hnusné chuťově nebo dokonce zkažené,a to velmi často. Maso už raději kupuji od českých farem. Pokud zmiňovaná firma opakovaně dováží závadné maso,měli by to příslušné instituce řešit. Nepotřebuji číst články zde na netu abych věděl že je maso nekvalitní. Nejsem hnusočtenář a bezmozek. Nejsem ale ani prase které sežere všechno!!

Vlakam
Vlakam
26 dní

Dobrou chuť paní Beránková. Že tady maso z UK je, ví každý, ne všichni ho kupují, neštěstí je, že se dostane do škol a nemocnic. A další bonus je černý kašel s kterým přišly včera děti že školy. Slava UK.

Míra
Míra
26 dní

Tak tebe určitě natírá Ukrajinec že tak meleš. Jsou to vrahové

Milan Dusik
Milan Dusik
25 dní

Máta pravdu.

Simona
Simona
26 dní

Parchanti…Ještě, že to nejím

Evžena Mlčochová
Evžena Mlčochová
27 dní

Tak ať se to z řetězců vezme a uvaří se z toho Ukrajincům. Místo dávek.

Zvoník
Zvoník
27 dní

To špatné maso z Ukrajiny není náhodou. To je úmyslné jak zničit celý český národ a naemigrovat sem místo nás pololidi z Afriky, kteří někteří žerou i lidské maso, takže salmonela a jiné horší nakažlivé choroby jim určitě nebudou vadit.

Kyty
Kyty
27 dní

A proč nerozdá Agrární komora pokuty. Samozřejmě všem co se špatným masem obchoduji. Německé řetězce tady neustále porušují hygienické předpisy. V Německu by dostali pokutu která by je zničila. A tady? Jen takové tytyty. Hlavně zisky a podpora Ukrajiny. Proc to nevyváží do třetích zemi? Tam to před válkou vozily a Česká republika jim byla ukradená. Přestaňte nás otravovat hnusným masem ,a s tim společné. Zeleninou a a pšenici !!! Vse plné pesticidů. Z Ukrajiny sem nepřišlo nic dobrého. Dokonce sem zavlekli nemoce ktere tady desítky let nebyli. A my pořád na náš úkor je podporujeme!

Marobarva
Marobarva
27 dní
Reply to  Kyty

👍👍👍👏👏👏🙏🙏🙏 Ať už to fakt začnou řešit!

Věra
Věra
26 dní
Reply to  Marobarva

Resi. Pres Policii Cr sireni poplasne.zpravy

Věra
Věra
26 dní
Reply to  Kyty

Protože to neni pravda!!! Sef AK to xkrat rekl

Eva
Eva
25 dní
Reply to  Kyty

👍👍🙋‍♀️

Marek
Marek
27 dní

Je to jednoduché -co jsme schopni doma vychovat, vypěstovat, vyrobit kvalitní a to jsme na 100%, tak nedovážet !!!

Zdeněk
Zdeněk
27 dní

Kdo to dováží,jak to pozván?

Josef
Josef
27 dní

Tak proč ho veterinární správa pouští do oběhu?

Věra
Věra
26 dní
Reply to  Josef

Nepousti. Neni to totiz pravda

Allan Turnovsky
Allan Turnovsky
27 dní

Prosím ,kdo je Pan Luboš? Nějaký odborník na potraviny? Kterých dalších ” odborníků” ( 10 ze 6) to vše potvrdí?

Pavel
Pavel
27 dní

Co na to osoby co jsou za to zodpovědny? Fiala,Výborný a spol.? Už je těch průserů co tu nasekali až moc! Ne?

Věra
Věra
26 dní
Reply to  Pavel

Neverte vsemu co nejaky mamlas na.net napise

Eva
Eva
25 dní
Reply to  Pavel

Těm je to jedno, papají něco jiného, to by jim do jejich “kantýny” nedali, že?? 😠