Vůbec nejhorší způsob, jakým můžete spát. Tato poloha likviduje klouby a křiví páteř

Lidé mají obvykle svou oblíbenou spánkovou polohu, ve které jsou zvyklí trávit celé noci. Pokud ale dáváte přednost jedné z nich, zřejmě nebudete příliš potěšeni. Způsobuje totiž závažné zdravotní problémy. Podívejme se podrobně na to, co vám vlastně při takovémto spánku hrozí.

Bude vás bolet krk

Podle experta na spánek Michaela Breuse, který dokonce o celém tématu napsal knihu The Power of When, je spánek na břichu pravděpodobně nejhorší spánkovou polohou. A to proto, že způsobuje bolesti a pocit nepohodlí v oblasti krku.

Když lidé spí v této poloze, mají často krk zdvižený příliš vysoko. Krk je pak vykroucený na jednu stranu velmi dlouhou dobu. Ráno po spánku na břichu často pocítíte nepříjemné bolesti krku.

Námaha v oblasti kříže

Bolest dolní části zad je dalším častým problémem těch, kdo spí na břiše, jak uvádí Cleveland Clinic. Tato poloha totiž prodlužuje váš krk a páteř, což tlačí na klouby právě v páteři a kříži. Na břiše jen obtížně udržíte páteř vyrovnanou.

Dlouhodobé namáhání kloubů ve vašich zádech pak může omezit mobilitu a způsobit vážné problémy. Je pak obtížné sedět se správným držením těla a vykonávat každodenní úkoly.

Foto: Shutterstock

Nekvalitní spánek

Podle Breuse jsou lidé spící na břichu těmi, kdo se v průběhu noci nejčastěji pohybují. Je to dáno především nepohodlím, jež tato poloha způsobuje. Ovšem taková aktivita v noci narušuje kvalitu spánku, což pak zase souvisí s vyšším rizikem chorob, jako je vysoký krevní tlak nebo nadváha.

Hrozí reflux kyseliny

Jakákoliv spánková poloha může zhoršit příznaky refluxu žaludeční kyseliny, protože v takovém případě nefunguje gravitace. Ovšem spánek na břiše je v tomto ohledu vůbec nejhorší.

Ačkoliv není možné říct, která spánková poloha je ideální, jedno je jisté. Ta na břiše to není, ba právě naopak, zde naopak můžeme prohlásit, že je jednoznačně nejhorší. Způsobuje větší nepohodlí a může vyvolat problémy s pohybovým aparátem, zejména pak klouby a páteří.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments