Výběr správné velikosti podprsenky je rozhodující. Předejdete tak bolesti zad

Velikost podprsenek se v různých prodejnách označuje rozličnými způsoby. Ačkoli můžete být zvyklí na jasně danou velikost, v jiném obchodě zjistíte, že najednou vůbec neodpovídá. Proto je důležité znát pár základních pravidel, které vás budou doprovázet při výběru a koupi té správné podprsenky. Takto zvolený kousek vás nebude omezovat v pohybu, nezpůsobí bolesti zad a bude příjemný na těle.

Co skrývá označení “70C”

Při hledání podprsenky narazíte na cedulku s číselným a písemným označením. Doma se důkladně připravte a přeměřte hrudník těsně pod ňadry. Tato velikost je oním číslem. Jednat se může například o velikosti 70, 75, 80, 85 a dále. Písmeno poté naznačuje velikost samotného poprsí. Do kabinky si raději vezměte pár vytipovaných kousků, protože v době push-up a dalších forem košíčků se můžete lehce trefit do špatné velikosti.

Rozhodování v kabince

A nyní už přichází moment překvapení. Nasaďte podprsenku a zaměřte se na těchto pár bodů, které zaručí pohodlnost.

Obvod

Měřili jste doma správně? Pokud podprsenka sedí, alespoň na jednom z několika zapínání, trefili jste do černého. Důležité je, aby vás pásek příliš neškrtil, nevytvářel neestetické tvary a stejně tak, aby nebyl příliš volný. Následně ještě zvedněte ruce do vzduchu a překontrolujte, zda-li podprsenka nevyjela nahoru. Zapínání by mělo být ve stejné výšce jako pásek, který se nachází vepředu pod ňadry. Jakmile stoupá výš, rozhodně se vyvarujte koupi.

Košíčky

Pokud má podprsenka kostice, za žádnou cenu vás nesmí tlačit. Jestliže takovou práci odvedou už v kabince, umíte si představit, jak s nimi strávíte celý den?

Správná velikost košíčku se pozná dle toho, že poprsí zapadne do prostoru tak, aby nevyčnívaly bradavky, ňadro nebylo opticky půlené a košíček neodstával.

Ramínka

Ramínka by měla být jen z části opora pro celou stavbu podprsenky. Poprsí by mělo držet hlavně pevně v košíčkách a ramínka už jen jako pojistka. Vybírejte širší pruhy látky z pevného materiálu, který má možnost nastavení povolení a utažení.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments