Jak vyléčit zánět močových cest?

Zánět močových cest je možná nejběžnější příčinou častého močení. V tomto případě ale platí, že nejde o trvalý stav, ale jakmile zánět odezní, měly by odeznít také problémy s močením. Při zánětu močových cest je obvykle třeba chodit často na toaletu, kde je následně vyloučeno poměrně malé množství moči.

Jak se zánět močových cest projevuje?

Kromě častého močení můžete při zánětu močových cest cítit bolest v podbřišku a v horších případech také pálení a řezání při močení, což je o to horší, že je nutno chodit močit často. V moči můžete pozorovat také krev, která způsobí zabarvení do červena. Krev se do moči dostane z podrážděných sliznic močového ústrojí. Zánět močových cest může provázet také vyšší tělesná teplota, třesavka, výtoky z pochvy, ale také bolesti zad.

Léčba zánětu močových cest

Zánět močových cest je běžné onemocnění a jeho léčba probíhá nejčastěji antibiotiky v klidovém režimu a za hojného pitného režimu. Antibiotika může předepsat praktický lékař, pokud jsou ale potíže většího rázu a bolí vás například záda, je dobré navštívit urologa, který na základě podrobných testů zhodnotí funkci celého močového ústrojí i ledvin. Na podporu správné funkce močových cest můžete užít kombinaci doplňků stravy doporučenou lékařem, ve které hrají prim blahodárné brusinky.

Komplikace zánětu močových cest

Přestože nejde o výjimečné onemocnění, rozhodně se nevyplatí ho podcenit. Zánět je potřeba přeléčit, jinak se bakterie budou šířit až do ledvin. To je důležité zejména v případě dětí, starých lidí a těhotných žen, u kterých může snáze dojít k selhání ledvin.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na

Doporučujeme

loading...