Vyměňte citronovou vodu za tu česnekovou. Okamžitě tak posílíte imunitní systém a zbavíte střeva škodlivých látek

Pokud bychom sečetli všechny blahodárné účinky česneku na lidské tělo, museli bychom ho začít vyvažovat zlatem. Přitom ne všechny jsou ještě prozkoumané natolik, aby tato superpotravina tu a tam nenabídla nějaké to překvapení.

Ochrana před chorobami

Pravdou je, že česneková voda není ničím opravdu novým. Jen se na ji trochu pozapomnělo. Používali ji totiž už naši předkové. A to obzvlášť na podzim. Možná vás to překvapí, ale už naše babičky řešily dnes tak skloňovaná témata, jako je imunita. Jen tomu možná říkaly trochu jinak.

Lidé však chtěli být zdraví odjakživa a česnek se v tomto směru nebývale osvědčil. Je jednou z nejsilnějších potravin, která dokáže vybudovat a posílit potřebnou obranyschopnost organismu. Česneková voda je přitom jednou z nejlepších forem, jak získat pro tělo vitalitu a ochranný štít před nemocemi.

Jak připravit česnekovou vodu

Příprava česnekové vody není ničím složitým. Připravte si jen pár stroužků česneku a sklenici vody. Ano, tak snadné a přitom tak účinné. Česnek očistěte a prolisujte do sklenice s vodou. Pak dobře promíchejte a na světě je nápoj, který nastartuje váš imunitní systém. Aby byly účinky tohoto koktejlu co možná největší, doporučuje se česnekovou vodu konzumovat ráno na lačný žaludek. Pokud si tehdy dopřáváte rovněž doporučovanou citrónovou vodu, zkuste svůj zvyk alespoň na podzim pozměnit.

Jaké jsou účinky česnekové vody?

  • Odstraňuje škodlivé látky z těla.
  • Ničí viry a bakterie v tenkém střevě.
  • Posiluje imunitní systém.
  • Potlačuje záněty organismu.
  • Snižuje krevní tlak.
  • Nastartuje správnou funkci metabolismu.
  • Pomůže kardiovaskulárnímu systému.

Vliv na koronavirus

Že vám všechny tyto přínosy ještě nestačí. Tak si přečtěte následující. Poté, co vypijete česnekovou vodu, se začne ve vašem tenkém střevě odehrávat zajímavý proces. Po třiceti až čtyřiceti minutách by se v tomto orgánu měla vytvořit přírodní vakcína proti koronaviru. Berte to pochopitelně s rezervou, ale podle lékaře Chalilova Šuchrata Abdužaliloviče z lékařské fakulty TašMI česneková voda skutečně významně posiluje specifickou imunitu proti Covidu-19. To ale v žádném případě neznamená, že by vás česneková voda zbavovala povinnosti dodržovat protiepidemická opatření.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments