Vypijte tento nápoj před spaním. Lépe usnete a vaše tělo bude v noci rychle pálit tuky. Ráno se probudíte lehčí

Moderní životní styl není zrovna požehnáním pro optimální zdravotní stav. Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a rychlé stravování jsou ve skutečnosti opravdu škodlivým koktejlem, který není jednoduché vyvážit, případně se ho zbavit.

Nečekaný účinek

Podle některých odhadů až polovina lidí trpí nadváhou a část z nich dokonce obezitou. Ačkoliv si to mnozí neuvědomují, už třeba deset kilo nad optimální váhu je pro tělo v dlouhodobém měřítku velkým zápřahem. V jeho důsledku budete mít dost možná zvýšený cholesterol či krevní tlak, což vede k závažným kardiovaskulárním chorobám nebo třeba rakovině.

Rada je pochopitelně jednoduchá. Měli byste se více hýbat a jíst zdravěji. To se ale snáze říká než provádí. Pokud se vám tak hmotnost stále nedaří snížit na hodnotu, která je pro vás doporučená, můžete sáhnout po dalších osvědčených postupech. Naštěstí totiž existují potraviny nebo nápoje, jež vám s hubnutím a redukcí tukové tkáně mohou pomoci, aniž by to stálo kdovíjaké úsilí.

Vynikající je v tomto ohledu například koriandrový džus, který doporučuje expertka na výživu Ieva Kubiliute. “Koriandrový džus je vynikající pro svůj rychlý efekt na snížení váhy,” uvedla výživová poradkyně. Účinek tohoto džusu je takový, že dokáže nastartovat metabolismus. Ten pak pálí větší množství kalorií rychleji.

Foto: Shutterstock

Velmi prospěšný nápoj

Není proto vůbec od věci si koriandrový džus dát předtím, než ulehnete ke spánku. Večer se v takovém případě nemusíte příliš omezovat se stravováním, jak se často doporučuje. Lidé pak zbytečně hladoví. Tento džus vás také na noc zklidní, takže se vám bude lépe spát.

Nejde však o jediné účinky koriandrového džusu. Ten se totiž může pochlubit velkým obsahem antioxidantů, jež pomáhají s trávením. Některé studie potvrdily, že koriandr je má i protirakovinový efekt a působí preventivně vůči cukrovce. Navyšuje rovněž hladinu omega 3 a omega 6 mastných kyselin v rámci viscerálního tuku.

Samotný koriandrový džus není něčím extra chutným. Můžete si ho však ozvláštnit. Pozor ale na přidávání cukru, ten by efekty do značné míry omezil. Vhodné je například namíchání s citronem.

Foto: Shutterstock, zdroje: Healthline, Metro

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments