Vyřešte zápach z úst jako naše babičky. Přírodní metoda, která vždy zabere

Zápach z úst je velmi nepříjemný problém, který negativně ovlivňuje především náš společenský život. Jde přitom o poměrně běžnou záležitost. Pokud trápí i vás, nemusíte se za něj stydět. Existuje celá řada osvědčených tipů, jak proti němu bojovat. Některé z nich znaly už naše babičky.

Zapátrejte po příčině potíží

Zápach z úst může mít několik příčin. První z nich je samozřejmě nedostatečná ústní hygiena. Dbejte tedy o to, abyste si alespoň dvakrát denně čistili zuby kvalitní pastou i pravidelně vyměňovaným zubním kartáčkem. Věnujte této činnosti vždy minimálně doporučované dvě minuty. Nezapomeňte vyčistit taky jazyk. Velkou pomocí proti zápachu z úst je potom ústní voda. Vybírat můžete z mnoha druhů, přičemž většina z nich bojuje proti bakteriím, které právě nepříjemný zápach způsobují.

Zápach z úst mohou zapříčinit i některé potraviny. Zkuste jejich konzumaci omezit. Naopak nezapomeňte na pravidelný pitný režim – a v tomto případě dávejte přednost čisté vodě. Vašemu dechu samozřejmě nesvědčí ani kouření a pití alkoholu, takže se pokuste těmto nešvarům vyhnout.

V neposlední řadě může být příčinou nelibého dechu onemocnění. Tady je na místě konzultace s lékařem.

Foto: Shutterstock

Vyzkoušejte levné a přírodní pomocníky

A jak se lze se zápachem z úst vypořádat přírodní cestou? Nejjednodušší je to za pomoci voňavého koření. Doporučuje se žvýkání anýzu, hřebíčku, kmínu nebo badyánu. Určitě je však nepolykejte, mohly by vám podráždit žaludek. Raději je proto po chvíli prostě vyplivněte.

Další osvědčenou metodou jsou potom výplachy úst. Zkuste si připravit odvar ze šalvěje, skořice nebo třeba zázvoru. Vytvoříte tak levnou a přírodní variantu ústní vody, kterou můžete pravidelně kloktat.

Našim předkům se osvědčily také některé čaje. Nejlépe poslouží oblíbený mátový, který má samozřejmě i celou řadu dalších příznivých účinků pro tělo. Zvolit můžete ale i zelený čaj nebo čaj z tymiánu.

Pokud nejste příznivci čajů, připravte si nápoj z vody vylepšené jablečným octem nebo citronovou šťávou. Obě varianty pomáhají nejen hygieně úst ale i správnému trávení.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments