Vyrobte si doma skvělý prostředek, který vyčistí i totálně špinavý záchod

Po všeobecném boomu chemických prostředků, které se doma používaly na všechno – od mytí nádobí, přes praní prádla až po úklid koupelny, postupně dochází k tomu, že se část domácností začíná navracet k osvědčeným domácím přípravkům, které často vyhovují víc než ty kupované.

3x plus domácích přípravků na úklid

Jsou šetrné a víme, co do nich dáváme. Což je obzvlášť důležité u rodin, jejíž členové trpí nějakými alergiemi nebo mají citlivou pokožku, která se s chemickými přípravkami špatně snese. Týká se to především praní prádla, ale třeba i přípravků na mytí nádobí. Pro lidi, kterým zarudne pokožka, když si prádlo vyperou v běžném pracím prášku, nebo se jim dělají ekzémy na rukou, když myjí nádobí, jsou šetrné domácí přípravky nutnost.

Jsou ekologické. Ekologický přístup k život je v poslední době velké téma, a proto se k přípravě domácích čistidel uchyluje stále více lidí. Chemikálie z komerčních prostředků totiž často končí ve vodě a dostávají se do půdy a zasahují tak do přírody víc, než si možná jsme schopni uvědomit, když lijeme agresivní přípravek do toalety.

Jsou levné. A to – obzvlášť v poslední době – ocení řada domácností. Proč kupovat zbytečně drahá čistidla, když si za pár korun můžeme vyrobit vlastní? Na většinu nečistot v domácnosti totiž stačí ocet a jedlá soda. Umějí udělat úplné zázraky.

Foto: Shutterstock

Jak vyčisti toaletu s pomocí octa

Ocet je velký domácí pomocník. Hodí se dokonce i tehdy, když potřebujeme vyčistit záchod.

Stačí smíchat sklenici bílého octa se zhruba 100 g boraxu a směs nechat přes noc působit. Můžeme do ní samozřejmě přidat i pár kapek esenciálního oleje, který nám toaletu provoní. Ocet pomůže rozpustit všechny usazeniny a navíc má i dezinfekční účinky. Když pak ráno záchod umyjeme, můžeme si být jistí, že je skvěle vyčištěný.

Podobně bude působit, pokud toaletu vydrhneme octem a necháme v míse působit jedlou sodu.

I s pomocí levných domácích surovin se totiž dá záchod dokonale vyčistit.

Foto: Shutterstock, zdroj: Apartmenttherapy

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Nelen Nel
Nelen Nel
1 rok

Použila bych jiný způsob. Kladivo. A bič na to prase,co to nechalo až tak zadělat!

Ivona
Ivona
1 rok

Kde vylovili tu úžasnou koupelnu? Asi někde v ruinách. Jinak to není možné. Fakt jsou autoři článku, tak neschopní?😖

Iris
Iris
1 rok
Reply to  Ivona

To mají běžně doma přece – no někde to testovat musí, ne 😛