Zachraňte mobil, který spadl do moře nebo vody. Není třeba drahé opravy, zvládnete to sami

Sezóna dovolených se pomalu chýlí ke svému konci. Také se vám někdy povedlo utopit mobil v bazénu, anebo dokonce v oceánu? Pokud ne, určitě jste ho někdy vyprali spolu s bundou nebo polili čajem. Mobil nemusíme hned vyhazovat, pořád je zde šance, že ho zachráníme.

Tlačítkové mobily

Tlačítkové telefony s obyčejnou vyjímatelnou baterkou nejdříve usušíme. Jestliže se voda dostala i dovnitř, rozebereme mobil a necháme vyschnout minimálně 24 hodin. Po složení by měl telefon znovu fungovat. Většinou se stává, že funguje, ale ne perfektně.

Mobily s odolností proti vodě

Mluvíme-li o telefonu s dotykovou obrazovkou, ten by měl v sobě mít silikonovou vložku, u překupovaných mobilů většinou chybí. S pokropeným mobilem hýbejte co nejméně, aby se voda nedostala do vnitřních součástí. Co nejrychleji ho otřete a pokuste se ho zapnout.

Mobily bez ochrany

Mobilní telefony bez ochrany proti polití usušíme a pokusíme se jej zapnout. Pokud se nezdaří, můžeme ho opatrně rozebrat speciálním nářadím na telefony jako mají pracovníci v servisu. V žádném případě se nepokoušíme mobil otevřít třeba obyčejným šroubovákem, to bychom si ho mohli poničit. Pokud mobil rozeberete, může vám na něj také skončit záruka. Necháme všechny části vyschnout, složíme a doufáme, že vše dobře dopadne.

Foto: Shutterstock

Pozor na vysoké teploty

Nesušte mobil fénem ani jiným přímým zdrojem tepla, protože vysoké teploty vám s největší pravděpodobností elektroniku zničí. Také nepokládejte mobil přímo na topení.

Speciální aplikace na reproduktory

Reproduktory jsou choulostivá část telefonu, a když se do něj dostane voda, může to zapříčinit problémy. Některé mobily v sobě mají zabudovanou funkci, která odstraní přebytečnou vodu ze zařízení spuštěním sekvencí tónů.

Utopený nebo politý mobil se teoreticky zachránit dá, ale nikdo vám už nezaručí, že bude doopravdy fungovat. Proto u telefonu sledujte stupně krytí odolnosti proti vodě a prachu, případně si můžete pořídit speciální voděodolný kryt.

Foto: Shutterstock

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Railman
Railman
1 rok

Myslím, že pokoušet se zapnout utopený mobil, je největší hovadina, kterou můžete udělat.