Zákaznice odhalila obrovský podvod velkého obchodního řetězce v Česku. To je odporné, co to dělají?

Obchodníci v České republice už si dělají opravdu, co se jim zamane. Pochopitelně jen s tím cílem, aby vydělali co možná nejvíce. Tohle už není jen o kvalitě potravin jako takové, nýbrž o samotné bezpečnosti. Přitom s tím nikdo nic nedělá, a tak obchodní řetězce přistupují k čím dál tím horším praktikám.

Všimla si zvláštní věci

Doslova v šoku byla jedna ze zákaznic, která si v jednom z obchodů řetězce Billa kupovala obyčejný sýr. “Koupila jsem v Bille sýr a byla tam nálepka váženo 8. listopadu, spotřebujte do 16. listopadu, a ta nálepka se nějak odloupla a pod ní bylo váženo 7. listopadu, spotřebujte do 15. listopadu, takže to vypadá, že opakovaným vážením se dá prodloužit životnost produktu,” uvedla paní Heda na Twitteru.

Skutečně narazila na záležitost, o které si mnozí mysleli, že už se roky nepraktikuje. Ano, opravdu zde někdo vzal sýr a přelepil u něj štítek včetně data spotřeby, které se rázem prodloužilo o jeden den.

Celé je to přitom zvláštní. Obchodní řetězec se chtěl zřejmě produktu zbavit, jelikož se blížila doba jeho expirace. Zjevně tedy snížil cenu, protože při vážení 7. listopadu stál 49,63 koruny. O den později už to ale bylo 41,33 Kč. Na tom by nebylo nic zvláštního ani špatného. S blížícím se datem spotřeby může cena pochopitelně klesat, aby zákazníci byli motivováni k tomu si takový výrobek koupit.

Foto: Shutterstock

Dělají to běžně?

Je však nutné poskytnout jim vždy kompletní informace, a to právě i včetně toho, do kdy mohou sýr zkonzumovat. V tomto případě bylo přitom datum prodlouženo přinejmenším o den. Zákazník se potom logicky může ptát, zda se to na daném výrobku nedělo opakovaně a pouze tentokrát někdo starý štítek zapomněl sundat.

Člověk se pochopitelně musí zákonitě ptát také na to, o jak moc rozšířenou praktiku v daném obchodním řetězci jde. Něco takového přeci neudělá prodavačka z vlastní vůle. Ta se pouze řídí pokyny vedení o tom, jak s takovými potravinami nakládat. A zde zřejmě padlo rozhodnutí o prodlužování doby spotřeby. Každopádně je také potřeba dodat, že může jít o nebezpečnou záležitost.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments