Zapékané šunkofleky na nejlevnější způsob. Rychlé, přesto úžasně chutné

Zapečené těstoviny patří do základu úsporné kuchyně. Recept je snadný, ingredience seženete i v menším obchodě. Rychlý a výborný oběd nebo teplou večeři si připravíte během krátké chvilky.

Není co zkazit

Šunkofleky se mohou stát jedním z receptů, do kterého se pustíte i v případě, kdy nebudete mít chuť příliš vyvařovat. Nebo je můžete naučit své děti a tento recept si připravíte společně. Na tomto pokrmu skutečně není co pokazit.

Flíčky by měly být vaječné

Těstovinu pro tento recept je lepší vybrat vaječnou, ale samozřejmě to není podmínkou. Jen se do celku prostě a jednoduše hodí o něco více. Flíčky přitom nemusíte vařit dlouho, ještě dojdou zapékáním v troubě. Kdyby byly rozvařené, výsledek by nebyl tak působivý.

Maso osmažíme na cibulce

Maso do flíčků je potřeba osmažit. Ať se již bude jednat o šunku, točený salám, nebo třeba o uzené maso, nejprve je krátce osmažte na cibulce. Chuť výsledného pokrmu bude naprosto delikátní.

Jdeme na přípravu šunkofleků

Jako první si předvaříme flíčky. Současně s vařením těstovin si na pánvi s cibulí osmahněte salám, šunku, nebo jinou uzeninu. Celý výpek vlijte do uvařených a slitých flíčků. Směs dobře zamíchejte a přidejte vejce, sůl a pepř. Milujete bylinky? V tomto pokrmu rozhodně nemusíte šetřit.

Foto: Shutterstock

Ingredience, které budeme potřebovat

Abyste vytvořili šunkofleky, stačí vám pár základních ingrediencí. A rovnou se můžete pustit do přípravy. Nachystejte si po ruce tyto suroviny:

  • olej
  • 100 ml mléka
  • 400 g těstovin
  • 300 g uzeniny
  • 5 vajec
  • sůl
  • pepř
  • bylinky

Když uvaříte těstoviny a přidáte výpek s uzeninou a cibulkou, rozšlehejte vejce v mléce. Připravenou směs nalejte na těstoviny. Osolte, přidejte pepř a bylinky a vložte do trouby. Těstoviny se pečou dvacet minut v předehřáté troubě, dozlatova.

Přejete si tradiční a levný recept? Tato večeře nebo oběd vás zasytí a vyjde vás levně. Otevřete si k pokrmu nakládačky a užijte si chuť dětství.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments