Zašedlé spodní prádlo bude jako nově koupené. Dokonale ho vybělí kombinace 3 ingrediencí

Oblečení, které bylo původně bílé, má po nějaké době s bílou málo společného. Je zašedlé, případně získalo praním jiný odstín. Pokud jde o luxusní spodní prádlo, tím hůř. Dá se to ale napravit, stačí si vyrobit vlastní přípravek na bělení – a zašedlé nebo zažloutlé prádlo bude minulostí.

Jak na to?

Postačí vám jen tři suroviny – jedlá soda, sůl a přípravek na nádobí. Do umyvadla si napusťte teplou vody a do ní přidejte 1 lžičku soli, 1 lžíci jedlé sody a lžičku přípravku na nádobí. Promíchejte a vložte spodní prádlo. Nechte působit 15 – 30 minut podle míry zažloutnutí. Nakonec prádlo properte v čisté vodě a vyždímejte. Možná nebude po prvním využití této metody jako nové, je potřeba použít ji opakovaně, aby byl efekt takový, po jakém toužíte. Chce to trpělivost a za záchranu spodního prádla to určitě stojí. Navíc se tento způsob dá využít i na jiné oblečení, nejen na spodní prádlo.

Pomůže i ocet

Bělení prádla octem je také vyzkoušená metoda, dá se využít dvojím způsobem. První možnost je namočit prádlo před praním do vody s octem a nechat ho tam půl hodiny, druhá pak obnáší přidat půl sklenice octa do prací dávky místo aviváže. Plus je, že prádlo dezinfikuje a odstraňuje zažloutlé fleky.

Foto: Shutterstock

Prášek do pečiva

I prášek do pečiva stojí za vyzkoušení. Stačí ho nasypat do vody v poměru 1 prášek do pečiva na 1 litr vody. Ponoříte do roztoku oblečení a necháte působit. Pak klasickým způsobem vyperete v pračce.

Jádrové mýdlo

Může pomoci i jádrové mýdlo. Na 10 litrů vody potřebujete jeden balíček (200 g). Nejlepší je ho nastrouhat nahrubo, aby se lépe rozpustilo. Prádlo nechte namočené přes noc a ráno vyperte. Tento tip se dá využít i na zašlé záclony. Zažloutlé skvrny pomůže vyřešit klasické žlučové mýdlo, stačí skvrnu navlhčit a přetřít, nechat 15 minut působit, a nakonec dát vyprat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments