Zásuvka pod troubou má speciální využití. Češi to ale netuší. Nestrkejte tam už ty pekáče

K čemu slouží zásuvka pod vaší troubou? Přemýšleli jste o tom někdy nebo do ní jen skládáte čisté plechy a pánve? Chtěli nám výrobci přinést jen další užitečný skladovací prostor? Nebo snad má nějaký skrytý účel?

Záleží na typu vaší trouby. Zásuvka může být opravdu jen prostorem navíc. Ale může být určena i k ohřívání hotových jídel nebo dokonce ke grilování. A jak poznáte, k čemu byla předurčena ta vaše?

Ohřívací nebo grilovací?

Je-li vaše trouba elektrická, může být zásuvka pod ní ohřívací. Upozornit by vás mělo tlačítko na sporáku, označené jako ohřívací zásuvka. Je to taková chytrá vychytávka, která vám umožní udržovat oběd teplý i pro případné opozdilce.

Nemusíte si lámat hlavu, jak ohřát rýži, brambory nebo pečínku. V téhle zásuvce vám nevychladnou. Stejně jako hotová příloha, která ještě musí počkat, než se dovaří hlavní chod. V zásuvce si bude udržovat teplo a pak k ní už jen přidáte maso s omáčkou. Nebo naopak.

Jestli ale máte troubu plynovou a zásuvku úzkou, může být určena spíše ke grilování. Perfektně rozpeče housky nebo bagety, ugriluje zeleninu, rybu i kuřecí steak.  Také dokáže zapéct sýr nebo dětem opéct maršmelouny. Bývá ale poměrně výkonná, proto pokrmy často kontrolujte, aby se nepřipálily.

Nebo jen skladovací

Možná je vaše zásuvka ale opravdu jen skladovací. Je to pravděpodobnější, pokud váš sporák už něco pamatuje. Pánvím a pekáčům se v ní bude dařit dobře, ale pozor na různé tácky, misky a náčiní z umělé hmoty. Přece jen do ní nějaké teplo z trouby při pečení doputuje a mohly by se jeho vlivem zkroutit. Také látkové utěrky a kuchařské knihy raději skladujte jinde.

Dobře vám ale může posloužit například k nahřívání talířů. Jídlo servírované na teplých talířích vydrží déle teplé.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments