Zbavte se chloupků v obličeji snadno a rychle. Stačí k tomu dvě běžné suroviny

Odstranění chloupků v obličeji můžete provádět jednoduchou a šetrnou metodou, která vás bude stát pár korun. Zbavte se chloupků na obličeji rychle a sladce. Naučte se pracovat s cukrovou pastou.

Nepříjemné chloupky v obličeji

Pro odstraňování chloupků v obličeji platí jiná pravidla, protože se jedná o velmi citlivou pokožku. Navíc nemůžete z estetických důvodů čekat až chloupek doroste do výrazné délky a je třeba jednat rychle. Které prostředky můžete použít na odstranění chloupků nad horním rtem, u kořenu nosu, na bradě nebo tvářích?

Tradiční způsoby odstranění chloupků

  • Žiletka a holení – tento způsob nelze použít v oblasti obličeje, chloupky by rostly mnohem rychleji.
  • Horký vosk – efektivní způsob, ale v oblasti obličeje hrozí popálení i poranění. Vosk ulpívá i na okolní pokožce.
  • Pinzeta – náročné a zdlouhavé odstraňování. Hrozí zatrhnutí chloupku a tímto postupem neuchopíte chloupky ve všech místech, protože na některé nevidíte.

Odstraňování chloupků cukrovou pastou

Cukrová pasta je šetrná metoda, protože chloupky trháte po směru růstu. Při odstraňování cukrovou pastou je navíc hmotou obalen z velké části jen chloupek, a ne okolní pokožka. Metoda je známá tisíce let, osvědčila se už ve starověkém Egyptě.

Cukrová pasta se nanáší na obličej teplá, nechá se vychladnout a následně se strhnutím odstraní i s chloupky. Oproti vosku je metoda šetrnější a poradí si i s kratšími chloupky.

Jak vyrobit cukrovou pastu

Výroba cukrové pasty vypadá na první pohled jednoduše, ale je zrádná. V počátcích se budete potýkat s nedovařením nebo převařením hmoty. Po pár pokusech ale správnou konzistenci zvládnete. Do budoucna pak používejte stejnou plotýnku, nádobu a odměřte stejný čas.

Do vyššího hrnce vložte 2 hrnky cukru krystal a 0,25 hrnku citrónové šťávy. Je vhodné šťávu po vymačkání důkladně přecedit. Vody použijte stejné množství jako citrónové šťávy. Vše promíchejte a začněte zahřívat. Přiveďte směs pomalu k varu a nechejte probublávat.

Nastává kritický okamžik, pasta musí být zlatavá ale ne hnědá. Bude hodně bublat a je třeba ji stále míchat. Hotovou pastu nalijte do širokého plastového kelímku a během používání ji zahřívejte ve vodní lázni. Pasta se nanáší v menších plochách proti směru růstu. Trhnutí se provádí po směru růstu.

Jak uchovávat cukrovou pastu

Krátkodobě je možné pastu i skladovat uzavřenou v lednici, ale po několika dnech natáhne příliš mnoho vlhkosti a není možné její opětovné použití. Vzhledem k ceně surovin však nic nebrání opětovné výrobě.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments