Zbavte se hlenů na průduškách jednou provždy. Připravte si domácí sirup, který je rozpustí

Jakmile začne odcházet léto, přijde podzim a začne se blížit zima, s chladným počasím a mrholením jsou spojena častá nachlazení a kašel, které současně doprovází zvýšená tvorba hlenu v našich plicích a průduškách. Jak pomoci očistit průdušky a plíce? Zkuste použít jednoduchý sirup. Tady je recept.

Pokud se chcete velmi rychle a účinně uvolnit své dýchací cesty od těchto hlenů, které vám značně stěžují dýchání, přidává se k tomu nepříjemný kašel, máme pro vás prověřený recept, která opravdu pomáhá. Vyzkoušejte tento jednoduchý domácí sirup. Podle mnoha lidí, kteří jej již vyzkoušeli, má tento sirup opravdu vysokou úspěšnost. Obrovskou výhodou také je, že jej mohou užívat jak dospělí, tak i děti.

Domácí sirup na pročištění průdušek a plic

Ingredience:

  • 1 lžíce ibišku – Proskurník lékařský – Althaea officinalis
  • 1 lžíce šalvěje – Šalvěj lékařská – Salvia officinalis
  • 1 lžíce mletých lněných semínek
  • 1 citron nakrájený na kolečka bez kůry
  • 250 ml čisté vody
  • 250 ml javorového sirupu nebo 250 g hnědého cukru

Příprava sirupu:

Nalijte vodu do hrnce a přiveďte k varu. Po dosažení bodu varu vložte do vody všechny bylinky a semínka, tedy ibišek, šalvěj a lněná semínka. Zmírněte oheň, hrnec překryjte pokličkou a nechte jej 2 až 3 minuty povařit. Potom bylinky sceďte a přidejte do odvaru javorový sirup nebo hnědý cukr. Pak dejte znovu nádobu na plotnu, pomalu zahřívejte a míchejte, dokud se cukr nebo javorový sirup zcela nerozpustí. Po dosažení bodu varu přidejte kolečka citronu, párkrát odvar zamíchejte, hrnec překryjte pokličkou a vypněte sporák. Sirup nechte vychladnout, přelijte do sterilní a dobře uzavíratelné sklenice a uskladněte ji v lednici.

Jak užívat domácí sirup na pročištění průdušek a plic

Užívejte 1 lžíci sirupu 3x denně až do ustoupení potíží a zlepšení zdravotního stavu a ústupu hlenů. Tato dávka sirupu vám vystačí pro 1 osobu na 10 dní.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivan
Ivan
7 měsíců

Dejte mi pokoj.