Zbavte se okamžitě kožních výrůstků a bradavic. Skvělý přírodní trik, který funguje spolehlivě

Za kožní výrůstky se nemusíme stydět. Tu a tam se vytvoří každému. Přesto se s nimi obvykle nechceme smířit a hledáme možnosti, jak se jich zbavit. Jak to udělat co nejrychleji, nejlépe a nejbezpečněji?

Výrůstky na kůži a bradavice jsou často způsobeny lidským papilomavirem. Obvykle se objeví na prstech, rukách či nohách. V drtivé většině případů jde jen o estetický problém, se kterým pomůže dermatolog. Ten obvykle použije tekutý dusík, kterým je zmrazí. Fungují ale také různé masti, případně chirurgický zákrok. Možná ale nejprve budete chtít vyzkoušet přírodní metodu.

Mořská sůl a teplá voda

Jde dost možná o nejjednodušší způsob, jak se zbavit nepříjemných bradavic a kožních výrůstků. Je ale třeba mít na to trpělivost. Tento šetrný proces si totiž vyžádá svůj čas.

Nejprve zahřejte vodu a nalejte ji do umyvadla. Měla by mít okolo 45 stupňů Celsia. Následně v ní nechte rozpustit mořskou sůl. Bradavici do vody namočte na 10 až 15 minut, dokud kůže nezměkne. Pak vezměte pilník na nehty či brusný papír a seškrábněte odumřelou vrstvou pokožky. Je to běh na delší trať, ovšem spolehlivý. Za dva měsíce by měla bradavice zcela zmizet.

Med

Využití takzvaného tekutého zlata je mnohostranné. Nejde jen o oblíbenou sladkou pochoutku, ale může nabídnout také různé zdravotní výhody. Posílí imunitu, působí proti zánětům i bakteriím a představuje silný antioxidant. Skvěle ale funguje i na bradavice. Pokud je potřete medem, zbavíte je kyslíku. Postupně vyblednou a zmizí. Nejvhodnější je použít lékařský med. Po natření překryjte místo obvazem a nechte působit přes noc. Opakujte tolikrát, kolikrát bude třeba. Vždy ale použijte čistý obvaz.

Foto: Shutterstock

Vitamin C

Může to působit překvapivě, ale i vitamin C, který standardně používáme na posílení imunitního systému, pomáhá v boji proti kožním výrůstkům a bradavicím.

Lžící rozdrťte tabletu vitaminu C. Prášek dejte do sklenice a pomalu zalijte vodou, dokud nevznikne jemná pasta. Pak namočte kousek bavlny a potřete jí bradavici. Místo zabalte obvazem a nechte přes noc působit. Postup opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside.me

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Lili Gas
Lili Gas
8 měsíců

Bradavice je najlepšie odstraňovať cibuľou, octom a solou