Zbavte se záděr jednou provždy. Pomůže domácí mast, kterou používaly už naše babičky

Záděr v blízkosti nehtového lůžka je jen malou bolístkou. Přesto nevypadá hezky a dámy s pečlivě upravenými nehty jistě trápí z estetického důvodu. Snadno se jej zbavíte pravidelným používáním doma připravené masti.

Suché ruce a záděry

Záděry se objevují v blízkosti nehtového lůžka a samy o sobě by nebyly velkým problémem, pokud bychom je šetrně odstranili. Obvykle ale zapojíme do akce další ruku a nehty a záděr zatrháváním ještě zhoršíme.

Nejčastěji záděry trápí ty, kdo mají suché ruce nebo si nehty často koušou. Neošetřený záděr může začít krvácet a hojí se poměrně dlouho.

Jak ošetřovat záděry

Před samotným ošetřením záděry je zapotřebí umýt ruce mýdlem. Jedná se o prevenci drobného zanícení, ale především o změkčení okolní kůže. Následně vezměte do rukou manikúrní nůžky a namočte je do lihu. Opatrně odstřihněte kůžičku a místo ošetřete levandulovým olejem nebo domácí mastí.

Domácí mast na záděry

Domácí mast na záděry se připravuje z kokosového oleje a olivového oleje. Obojí budete zahřívat ve vodní lázni a potřebujete 120 ml každého oleje. Jakmile se směs zahřeje, přidáte sušenou levanduli, sušený měsíčkový květ a sušený heřmánek. Každé v množství 40 g. Pod pokličkou budete směs prohřívat půl hodiny. Následně scedíte přes sítko a znovu dáte na mírný stupeň zahřívat. Přidáte 3 lžičky včelího vosku a necháte jej rozpustit. Jakmile začne mast chladnout, přimícháte 1 lžíci medu, 10 kapek oleje tea tree a pro lepší vůni můžete dát 5 kapek éterického oleje, například s vůní levandule.

Foto: Shutterstock

Během tuhnutí mast několikrát promíchejte a dávkujte ji do malých dóziček od krémů. K uchovávání je zapotřebí lednice a při používání krém dostatečně vmasírujte do okolí místa záděry.

Použití krému

Krém je dobrým pomocníkem nejen při záděrech na rukou. Pomůže vám i při řezných ranách, popáleninách, oděrkách a jiných malých domácích úrazech. Urychluje hojení a působí antisepticky.

Proti suchosti na rukou je zapotřebí používat kvalitní hydratační krém každý den.  

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments