Zkušené hospodyňky vždy houbičku na nádobí naříznou na několika místech. Zachránilo to už tisíce domácností

Houbičky na nádobí patří k vybavení snad každé domácnosti. Kromě talířů, hrnců a skleniček s nimi myjeme v podstatě všechno. Ale jejich využití může být mnohem širší. Možná ani netušíte, jak multifunkčního pomocníka máte doma schovaného.

Vyrobte si odlakovač

Vytvořte si z houbičky šikovný odlakovač.  Rozstřihněte ji na proužky, odstraňte spodní drsnou část a zbylý proužek sviňte do šneka. Toho vložte do malé skleničky s uzávěrem, dobře poslouží třeba od léků nebo vitamínů, a nalijte na něj svůj oblíbený odlakovač. Pak už jen vložte dovnitř nehet a pomalu skleničkou otáčejte.

Zmrzlé houbičky vám zachrání piknik

Potřebujete převézt potraviny na delší vzdálenost a bojíte se, že se cestou zkazí? Nebo chcete uchovat studené víno i v horkých letních dnech? S houbičkami to není žádný problém. Potřebné množství namočte, vložte do uzavíratelného sáčku a dejte zmrazit. Potom už jen stačí přibalit je ke svačině nebo do piknikového koše.

Ochrání vaše podlahy

Zjistili jste, že vaše nové křeslo dělá rýhy na parketách a nemáte po ruce plstěné chrániče? Nevadí, stačí, když máte houbu na nádobí. Odstřihněte z ní potřebný kousek a ten nalepte vteřinovým lepidlem na nohy nábytku nebo třeba i na dno mísy či vázy, které jsou zbytečně hlučné při pokládání na skleněný stůl.

Foto: Shutterstock

Nahradí samozavlažovací zařízení

Dejte houbičku na dno květináče a už nikdy nemusíte mít strach, že kytku v něm „přelijete“. Všechnu vodu navíc totiž nasaje houba, takže kořeny vaší rostlinky budou chráněné. A když bude potřebovat, zase si ji z houby natáhne.

Pomůže vyklíčit semínkům

S pomocí houbiček si můžete doma vytvořit improvizovaný skleník. Houbu namočte, položte ji měkkou částí nahoru, posypte semeny, přiklopte sklenicí a postavte za okno, kde budou mít budoucí rostlinky co nejvíce světla. Pak už jen čekejte, až začnou klíčit.

Ochrání zeleninu před zvlhnutím

Jednu nebo dvě houbičky umístěte do spodní zásuvky ledničky, kam ukládáte ovoce a zeleninu. Pohltí všechnu přebytečnou vlhkost a potraviny vám tak vydrží déle čerstvé, aniž by zplesnivěly.

Pokud na ni nalijete trochu octa, poslouží vám v lednici i jako pohlcovač pachů.

Nahradí mýdlenku

Houbičku můžete použít i jako šikovnou mýdlenku na tuhá mýdla, stačí vyříznout do její měkké části otvor, do kterého mýdlo pěkně zapadne.

Pomůže vám s mytím žaluzií

Nařežte měkkou část houbičky podélně ve vzdálenostech, které odpovídají rozestupu žaluzií, aby jejich jednotlivé části umyly po celé ploše. Předtím ji samozřejmě namočte do vody se saponátem a nechte odkapat.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Ááá… zase houbičky. Ty tady už 14 dní chyběly…😁

Mimochodem: “Všechnu vodu navíc totiž nasaje houba, takže kořeny vaší rostlinky budou chráněné.” – to je naprostý nesmysl.