Žluté skvrny na míse od záchodu okamžitě zmizí. Úžasný trik paní Dagmar

Většina z nás toaletu pravidelně čistí, a tak k těmto problémům nejspíš nedojde. Pokud ale nastane situace, že se dostanete k toaletě, která je velmi zanedbaná, například u starších příbuzných, je potřeba situaci řešit.

Rzi a špíny vás zbaví sůl

Někdy stačí obyčejná sůl, aby toaleta opět vypadala čistě a bíle. Nejprve do ní nalijte 1,5 l horké vody, pak vsypte 250 g soli a nechte působit nejméně 10 minut. Poté s pomocí štětky WC dočistěte.

Coca-cola

Osvědčený trik, který se na WC používá, je nalít do něj Coca-colu. Zbytek tohoto nápoje vám se skvrnami bezpečně pomůže. Naneste ji na houbičku a vyčistěte zažloutlé místo, případně nechte několik minut působit. Žluté skvrny bezpečně zmizí.

Ocet a jedlá soda

Jedlá soda a ocet je dvojice, která se využívá při úklidu pravidelně. V případě mírně znečištěných toalet mohou plně nahradit užívání běžných čisticích prostředků. Nejprve setřete z toalety hrubé nečistoty a pak ji posypte jedlou sodou. Rozetřete ji po celé míse (především na silně znečištěná místa a skvrny) a nechte 5 minut působit.

Ohřejte v rychlovarné konvici 1 litr vody a přidejte k ní 250 ml octa. Do WC nalijte nejprve čistý ocet tak, aby se dostal všude, kde je nasypaná jedlá soda. Následně vše zalijte roztokem z vody a octa, a nakonec spláchněte. Je možné, že u extrémně znečištěné toalety bude nutné postup opakovat.

Foto: Shutterstock

Kyselina chlorovodíková

V některých případech může být znečištění tak extrémní, že běžné postupy nefungují. Pak můžete vyzkoušet velice silnou kyselinu chlorovodíkovou. Ve chvíli, kdy je potřeba sáhnout po agresivních chemikáliích, nezapomínejte na ochranné pomůcky. Kyselina chlorovodíková dokáže toaletu zbavit nejen vodního kamene, ale i tvrdých usazenin. Stačí ji nalít do mísy a nechat několik hodin působit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments