Zkušení lidé na západě si do postele sypou jedlou sodu. Důvod je jednoduchý

O jedlé sodě toho bylo již mnoho napsáno. Jistotou zůstává, že je to jeden z nejefektivnějších pomocníků v naší domácnosti. Využijete ji na úklid, čistění, vaření, jako lék, ale i udržování vašich lůžkovin. Pokud ji použijete na svou matraci, zjistíte, že dokáže zázraky.

Soda jako nejlepší přítel

Vlastnosti sody, v případě údržby lůžkovin a postele, jsou skoro zázračné. Má dezodorizační i dezinfekční účinky. I v případě, že jí použijete na velmi znečištěnou matraci, dokážete postel vyčistit a zbavit nepříjemného zápachu.

Zalehněte na matrace

Matrace je jedním z částí bytu, kterou používáme každý den a trávíme na ní nejvíce času z celého dne. Proto si zaslouží dokonalou péči. A tou je právě soda. Kromě toho je třeba ji samozřejmě pravidelně vysávat, abyste odstranili prach a drobné částečky. Luxování matrace by mělo vždy přecházet jejímu důkladnějšímu čištění. Nezapomeňte ji také otáčet a větrat, tím se zbavíte nechtěné vlhkosti.

Vyčistěte ji

Čištění matrace je nejvhodnější v suché verzi. Pokud byste použili mokrou a špatně ji dosušili, může dojít k přemnožení bakterií a plísní, které se v prostředí postele budou velmi rychle šířit. V suchém čistění sodu stoprocentně oceníte.

Zasypte jí celou matraci nebo pouze místa, kde je silněji znečištěná. Nechte ji působit alespoň deset minut. Následně vytřete pomocí hadříku. Celou práci dokončíte vysátím. Použijte co nejsilnější stupeň. Odstraníte tím veškeré zbytky prášku. Matrace bude jako nová.

Foto: Shutterstock

Pravidelná údržba

Chcete-li mít matraci čistou a získat jistotu, že se v ní nemnoží nepříjemné organismy, používejte tento postup alespoň dvakrát týdně.  Soda zajistí, že se zbavíte nejen případných skvrn od potu nebo jiných tekutin, jako bonus odstraní i nepříjemné pachy. Matraci ale neprovoní. Vůni zajistíte tím, že do rozprašovače s vodou nakapete několik kapiček oblíbeného esenciálního oleje. Touto směsí můžete matraci po vyčištění jemné postříkat. S vodou to ale nepřehánějte, abyste ji příliš nenamočili.

Foto: Shutterstock, zdroj: femina.fr

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments