Zloději už se chystají na Čechy. Letos když uděláte jednu věc, tak vás spolehlivě vyberou

Současná složitá ekonomická situace znamená jediné. Více lidí se rozhodne shánět obživu za hranou zákona a pokusí se zcizit majetek někomu jinému. Je tomu tak v každé krizi a nelze očekávat, že tato bude jakoukoliv výjimkou. První zatěžkávací zkoušku přitom přinese sezóna dovolených, kdy lidé masivně opouštějí svá obydlí a nechávají tak lapkům volné pole.

Tohle prostě láká

Pokud si zloděje představujete jako nějaké naprosté zoufalce, kteří netuší, která bije, mohli byste se přepočítat. Dnes jde o často sofistikovaná uskupení, která pracují s nejmodernější technikou a která je velmi obtížné dopadnout.

Hodně se v současné době opírají například o sociální sítě, kde o sobě lidé prozrazují obrovské množství informací. Platí přitom, že fotkou z dovolené, ideálně ještě informacemi o odletu či odjezdu apod., se na svých profilech pochlubí skoro každý. To je ale jako byste tam dávali rovnou pozvánku pro nechtěné návštěvy.

Právě tato chyba potom často vede k tomu, že vaše obydlí jednoduše vyberou, protože si budou stoprocentně jistí, že tam zkrátka nejste. Odborníci proto upozorňují, že byste informace o své dovolené měli dávat pouze svým nejbližším. A pokud už se chcete chlubit fotkami, udělejte to až po návratu.

Foto: Shutterstock

Nesmíte to usnadnit

Naopak, v průběhu vaší dovolené byste měli někoho požádat, aby do vašeho bytu či domu čas od času došel, zalil například květiny a především vybral poštovní schránku. Když totiž někde přetéká letáky, je to další signál pro zloděje, že doma nikdo není.

Myslete i na základní zabezpečení, jako jsou bezpečnostní dveře, případně rovnou instalace bezpečnostního zařízení. Může ale stačit i takové zařízení, které v domě například nepravidelně rozsvěcí a pak zase zhasíná. I to dokáže nenechavce znejistit.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments