Jak nastartovat imunitní systém, aby správně plnil svou funkci?

Teď na podzim na nás ze všech stran útočí nejrůznější viry a bakterie, proto určitě není na škodu zamyslet se, jak na posílení imunitního systému, jehož úkolem je se těmto nechtěným útokům bránit a naše tělo před různorodými nemocemi ochránit. Být o krok napřed se určitě vyplatí, je to rozhodně lepší, nežli jen tiše čekat, až se náš organismus častému napadání virů a bakterií nedokáže ubránit sám a my se pak budeme muset potýkat s chřipkou, angínou nebo jiným typem nemoci.

Činnost imunitního systému neberte na lehkou váhu

Když se řekne imunitní systém, někteří buď nemají sebemenší tušení, o co se vlastně jedná, jiní nad tím jen lehkomyslně mávnou rukou. Činnost našeho imunitního systému bychom ale rozhodně neměli brát na lehkou váhu – naopak bychom si měli uvědomit, že právě jemu vděčíme za to, že nejsme tak často nemocní.

Imunitní systém je schopnost organismu bránit se proti virům, které mohou pocházet jak zvenčí, tak i zevnitř. Imunitní systém se těmto strukturám brání tzv. imunitní odpovědí, díky čemuž pak proti mnoha nemocem získáme i doživotní imunitu – a tu lze získat buď přirozeně, nebo za pomoci očkování.

Jak na posílení imunitního systému

Nyní se již dostáváme k tomu, co vás možná zajímá ze všeho nejvíce: jak na posílení imunitního systému, aby se i v náročném podzimním počasí, které je typické plískanicemi a prvními ranními mrazíky, dokázal ubránit a nedovolil tak nejrůznějším antigenům napadnout naše tělo a způsobit zde neplechu.

Máme pro vás několik tipů, se kterými můžete činnost imunitního systému podpořit a zvýšit tak své šance, že se tělo dokáže ubránit nemocem.

 1. Otužujte se

  Možná je pro vás sprchování studenou vodou noční můra, věřte ale, že právě otužování je skvělým prostředkem k tomu, jak posílit činnost imunitního systému. Otužovat se můžete jak ve sprše, tak třeba i větráním, což může být pro někoho smířlivější varianta.

 2. Hýbejte se

  Dalším skvělým tipem pro posílení imunitního systému je pravidelný pohyb, který dokáže divy. Nemusíte se nutit do nějaké náročné aktivity, možná vás to překvapí, ale bohatě postačí, když se třeba půjdete každý den projít.

 3. Hodně pijte

  Světe div se, ale i tolikrát zmiňovaný a přesto drtivou většinou lidí zanedbávaný pitný režim podporuje činnost imunitního systému. Proto i my budeme apelovat na to, abyste tělu každý den dopřáli tolik množství vody, kolik potřebuje a kolik si žádá.

 4. Jezte zdravě

  Na závěr ještě tip, se kterým budeme mířit ke zdravému a vyváženému jídelníčku. Pestrá strava bohatá na všechny látky a živiny, které naše tělo potřebuje a které jsou pro něho důležité, představuje perfektní prevenci proti onemocnění a zároveň i skvělý způsob, jak podpořit imunitní systém.

Mohlo by vás zajímat

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Loading...