Máte rádi gelové nehty? Tělu bohužel vůbec neprospívají

Upravené ruce už dávno patří ke každé profesi. I když pracujete tam, kde na vaše ruce není vidět po celý den, jistě si čas od času necháte vzhled rukou vylepšit v profesionálním salónu. Věděly jste, že gelové nehty jsou nebezpečné? Zvažte, zda vám umělý vzhled nehtů, stojí za podstoupené riziko.

Každý týden v salónu

Připravovaná svatba, nebo jiná významná událost, a žena si zašla do profesionálního salónu na manikúru. Bylo to zcela výjimečné a z upravených rukou se těšila maximálně dvakrát do roka. Co se však stalo se vzrůstající oblibou gelových nehtů? Tisíce salónů, které jsou vybaveny materiálem a zařízením v různé kvalitě a ženy, které tuto proceduru podstupují tak často, že ani neví, jaký je jejich přirozený vzhled nehtů. Gelový nehet sice vydrží i šest týdnů, ale už po týdnu je nutné chodit na doplnění. Z občasné návštěvy salónu se stává pravidelná procházka jedenkrát za týden.

Škodlivé UV záření

Věříte tomu, že opalování v soláriích je bez rizika? Určitě ne. Jistě víte, že UV záření je spojováno s větším rizikem výskytu rakoviny kůže. Stejné UV záření je v lampě, která se používá k vytvrzení gelu na nehtech. Objevují se případy žen, které už v důsledku vystavení UV záření, při pravidelné aplikaci umělých nehtů, onemocněly rakovinou kůže.

Stárnutí pleti

Největším rizikem umělých nehtů je možný vznik rakoviny kůže. Vystavujete se ale i dalším rizikům. Jedním z nich je mnohem rychlejší stárnutí kůže. Opravdu ruce, které budou vypadat o dvě desítky let starší, zachrání dlouhé modré nehty?

Odhalení nemoci

Na našich nehtech je možné poznat příznaky různých nemocí. Zvýšená lámavost nehtů, zažloutnutí, třepení nehtů, bílé flíčky. To vše může být příznakem závažného onemocnění, které si žádá konzultaci lékaře a odborné vyšetření. S gelovými nehty nejste schopny odhalit, zda se vám vaše tělo nesnaží sdělit, že jej trápí nějaký problém.

Jak si pomoci

Nejlepší metodou je samozřejmě nepodstupovat aplikaci gelových nehtů vůbec. Pokud si nemůžete pomoci, snižte frekvenci aplikace a navštěvujte salón maximálně třikrát do roka. Vždy si pečlivě natřete ruce až po lokty opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. K dostání jsou i speciální ochranné rukavice.

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments