5 běžných potravin, díky kterým budete chytřejší. Nastartují mozek na plné obrátky

Přejete si povzbudit činnost svého mozku bez užívání drahých doplňků stravy? Podívejte se na běžné potraviny, které vám pomohou se lépe soustředit. My vsázíme nejvíce na tu poslední. Jak to máte vy?

Vlašské ořechy vyživí mozek

Věděli jste o tom, že náš mozek je z větší části tvořen tuky? Aby vám to skvěle myslelo, dopřejte si denně vlašské ořechy. Kromě pozitivního účinku na náš mozek se konzumací ořechů postaráte i o své cévy a srdce. Pravidelná konzumace vlašských ořechů přispěje i vaší imunitě.

Červená řepa dodá kyslík

Obyčejná červená řepa toho umí skutečně mnoho. Dokáže posílit naše kosti i tkáně, zasluhuje se o tvorbu červených krvinek, vyživuje vlasy a nehty, ale hlavně se stará i o náš mozek. Přejete si zlepšit svou paměť? Rádi byste zvýšili svou mentální výkonnost? Dejte si denně půl deci šťávy z červené řepy. Okysličí vám mozkovnu a budete bystří jako rys.

S borůvkami nebudete zapomínat

Milujete borůvky? Nyní si je můžete dávat s oblibou ještě častěji, protože tato potravina se výborně stará o výživu celého organismu. Borůvky do těla dodávají užitečný vitamín C, minerály, ale i důležité antioxidanty. Navíc se tento modrý poklad stará o zlepšení naší paměti. Kdo si zobne?

K mořské rybě se nebojte si dopřát kvalitní víno. Podle vědců zkoumajících mozek, je pravidelná konzumace vína srovnatelná s luštěním křížovek a rébusů. / Foto: Shutterstock

Mořské ryby zlepší nejen náladu

Přemýšlíte, co si uvařit? Dopřejte si mořské ryby. Jsou plné omega-3 mastných kyselin, které jsou pro správnou činnost mozku nezbytné. Provedené studie ukazují, že pravidelnou konzumací mořských ryb si zajistíte skvělou paměť, bystrost, ale také lepší náladu. Navíc bylo prokázáno, že pravidelná konzumace rybího masa pomáhá předcházet Alzheimerově chorobě. Je libo přírodní zdroj vitamínu D? Dejte si dnes k večeři výbornou rybu.

Sklenka vína, a bude z vás Einstein

Milovníci vína, plesejte! K mořské rybě se bude podávat kvalitní víno. Podle vědců zkoumajících mozek, je pravidelná konzumace vína srovnatelná s luštěním křížovek a rébusů. Při sklence dobrého vína si často dopřáváme nejen chvíli uvolnění, ale zapojujeme celou řadu mozkových oblastí. Výsledkem je vynikající trénink mozkových činností. Příjemná posilovna, nemyslíte?

Dost už bylo řečí. My si jdeme nachystat něco vynikajícího a přínosného pro naši mozkovnu. Co si dáte vy?

Foto: Shutterstock, zdroj: Insider

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Super – a všichni máme šanci být “Ajnštajni” 😀