Albert prodával odpornou potravinu. Ve velkém. Okamžitě ji vyhoďte, hrozné věci se v ní našly

Situace s kvalitou potravin v České republice začíná být znepokojující. Nejen, že se tu často prodávají horší výrobky, navíc za vyšší ceny, ale ještě ke všemu už nejsou dodržována ani naprosto základní bezpečnostní kritéria. To potom ústí v situace, kdy se na trh dostávají výrobky obsahující nepřípustné látky nebo procesy.

Co to zase je?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce má v poslední době opravdu napilno. Skoro neuplyne den, aby nemusela řešit nějaký ten prohřešek. Tentokrát si posvítila na ořechy, které prodával Albert. Našly se v nich věci, které byste opravdu konzumovat nechtěli.

Kontrola odhalila projevy kažení u výrobku Mletá jádra vlašských ořechů. Podle fotografie balení jde navíc o produkt prodávaný pod privátní značkou společnosti Albert. Ty jsou obvykle velmi oblíbené z důvodu atraktivní ceny. Dá se tedy předpokládat, že tento produkt se prodával ve velkém.

Inkriminovaný vzorek byl odebrán v prodejně Albert v Ústí nad Orlicí. To ovšem neznamená, že se netýká ostatních prodejen. Je možné, že nebyl dodržen správný postup výroby a kontaminovaná je proto větší várka.

Tohle byste opravdu jíst nechtěli. / Foto: Potraviny na pranýři

Takhle opravdu ne

Inspektoři SZPI podle senzorického hodnocení konstatovali, že potravina je žluklá a vyznačuje se výrazně palčivou chutí. Jak úřad uvádí, pakliže vykazuje výrobek známky kažení, není v žádném případě bezpečný pro konzumaci člověkem.

Balení ořechů nemělo prošlé datum minimální trvanlivosti, a tak mělo být zcela v pořádku. Konkrétně jde o šarži N02220355A s datem minimální trvanlivosti do 26. července 2023. Pakliže tyto ořechy doma máte, raději je vyhoďte a v žádném případě nejezte.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments