Alternativní způsoby řešení stresu a úzkosti

Současná doba celkové pohodě zrovna příliš nepřeje. Ze všech stran slyšíme negativní zprávy o koronaviru, které v nás vzbuzují obavy z budoucnosti, ať už po zdravotní nebo ekonomické stránce. Přitom právě vyrovnanost s aktuální situací nám může pomoct ze všeho nejvíce. Bylo zjištěno a několikrát hlasitě opakováno, že je to mimo jiné stres, co snižuje dnes tak důležitou imunitu organismu.

Stresové faktory

Ono se samozřejmě snadno řekne: „tak se nestresuj“. Ale kdo úzkostné stavy zažil, dobře ví, že lusknutím prstu se jich nezbaví. Pochopitelně ale existují metody, jak si pomoci, byť to vyžaduje poměrně dlouhodobou práci.

Faktorů, jež stres způsobují, může být celá řada. Mezi ty nejčastější patří faktory psychické. Pociťujeme úzkost ve škole nebo práci, přílišnou zodpovědnost nebo frustraci. Ale stresovat nás mohou třeba i přibývající roky. Mezi sociální stresové faktory potom patří ze všeho nejvíce rozházené mezilidské vztahy, případně špatná životospráva.

Pomůže pohyb i správně zvolený přípravek

Zásadní je stresovým okamžikům předcházet. Docílit toho můžete například správnou organizací práce a času. Dodržujte zdravý životní styl, který zahrnuje různorodný a pravidelný jídelníček, dostatek spánku a pochopitelně také nějaký ten pohyb, optimálně na čerstvém vzduchu. Pro mnohé je východiskem právě sport, prostřednictvím kterého se vyplavují hormony štěstí. Nezapomeňte ale také na čas pro sebe, který využijte k meditaci.

To vše přitom můžete ještě podpořit správně zvolenými doplňky stravy. Mezi ně patří například nejrůznější preparáty s obsahem konopí, které dokáže nastolit rovnováhu ve vašem těle. Na webu společnosti Cibdol najdete celou řadu přípravků špičkové švýcarské kvality. Osvědčený je třeba Meladol, jenž podporuje hlubokou fázi spánku. Právě odpočatost je klíčem v boji se stresem.