Banánový čaj jako dokonalý recept na nespavost. Dejte si ho v tento čas před spánkem

Chtěli byste lépe spát a probouzet se ráno jako rybičky? Možná nebudete potřebovat žádné léky, ale pomůže vám s tím příroda. Pokud špatně spíte, pravděpodobně je za tím stres, přepracovanost, zdravotní problémy nebo špatná životospráva. Naštěstí si s tím příroda umí poradit.

Vyzkoušejte banány

Banány jsou plné vitamínů A, C, E, K a B. Navíc obsahují hořčík, draslík, vápník a fosfor. Díky látkám, které obsahují, může jejich pravidelná konzumace snížit riziko svalových křečí. Navíc v sobě mají tryptofan, který spánek přirozeně podporuje.

Připravte si banánový čaj

Abyste si připravili účinný čaj podporující spánek, budete potřebovat pouze litr vody, banán a špetku skořice. Vodu dejte vařit do hrnce, přidejte umytý banán a vařte zhruba 10 minut. Pak banán z vody sceďte a vodu nalijte do šálku. Přidejte špetku skořice a můžete nápoj pít. Nejvhodnější je to asi hodinu před spaním. Díky skořici se snadněji uvolníte, navíc zlepšuje trávení a prokrvení těla. Hořčík a tryptofan se postarají o zbytek. Existuje ještě druhý způsob přípravy tohoto čaje – pokud chcete zamezit příjmu cukru, který se v banánu přirozeně vyskytuje, můžete si ho připravit pouze z banánové slupky. Slupky můžete buď použít čerstvé, nebo si je nasušit, to je na vás.

Pokud chcete zamezit příjmu cukru, který se v banánu přirozeně vyskytuje, můžete si ho připravit pouze z banánové slupky. / Foto: Shutterstock

Jak nasušit banánové slupky?

Pokud máte sušičku, je to snadné, za 6 – 8 hodin je máte nasušené. Můžete ale bez obav použít i troubu, kterou nastavíte na nejnižší stupeň. Slupky nasekejte a vložte na plech. Sušte 2 – 3 hodiny na jedné straně, pak je otočte a stejnou dobu je sušte i na druhé straně. Jedna slupka vystačí na jeden čaj.

Spánková rutina zmůže také hodně

Ačkoliv banánový čaj vám může pomoci zlepšit spánek, je dobré se při potížích zaměřit i na spánkovou rutinu. Především chodit spát ve stejnou dobu, spát ve vyvětrané ložnici, případně můžete zařadit před spaním i jógu nebo meditační cvičení. Pomůže i vyhýbat se konzumaci alkoholu a kouření bezprostředně před spaním.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mommypotamus

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments