Bez cestovního pojištění raději nikam nevyrážejte

Pod dovolenou si drtivá většina z nás představí ničím nerušený odpočinek, ať už aktivní nebo pasivní. Rozhodně však nechceme, aby nám dovolenou něco kazilo. Také zde můžeme hledat důvod, proč tak často opomínáme jednu důležitou věc. A tou je cestovní pojištění.

Málokdo přemýšlí nad tím, že se mu na dovolené něco stane. Jistě, statisticky je to málo pravděpodobné, ale je to právě statistika, která nám říká, že někoho to zkrátka postihne. Nemusíme hned myslet na nejhorší. Stačí, když v zahraničí něco špatného sníte nebo onemocníte angínou.

Cestovní pojištění není drahé

Záhy zjistíte, že se budete muset obrátit na některé z místních zdravotnických zařízení. A právě až v ten moment si lidé často uvědomí, že si měli před cestou uzavřít cestovní pojištění. Bohužel i vcelku banální ošetření a lékařská péče něco stojí, obzvlášť když jste v drahých zemích, jako je Švýcarsko nebo Spojené státy americké. Ale ani v Asii není co do lékařské péče levno, tedy pokud vyhledáte doporučené kliniky pro cizince. Snadno tak můžete zaplatit mnoho tisíc korun, čemuž se lze vyhnout, pokud si před cestou zřídíte cestovní pojištění online, které vyjde na pár korun až desetikorun denně. A máte klid.

Přehledné srovnání výloh za cestovní pojištění.

Na aktivní dovolenou se vyplatí dvojnásob

Obzvlášť pečlivě by měli vybírat ti, kdo plánují aktivní dovolenou, například na lyžích, protože rizika jsou tu přeci jen vyšší. Nejde jen o to, že se pádem můžete zranit sami. V některých případech dochází k tomu, že se srazíte s jiným lyžařem a způsobíte mu vážná zranění. Náhrada za újmu se pak může vyšplhat do milionů korun. Přitom jde o věc, kterou lze řešit předem, například díky srovnání cestovního pojištění, které najdete na osvědčeném serveru Top-Pojistění.cz.

Rozhodně byste se při výběru cestovního pojištění neměli zaměřovat výhradně na cenu, ale také se seznámit s tím, co jednotlivé pojistky vlastně nabízejí. Důležité jsou zejména limity pojistného krytí, které by neměly klesnout pod 5 milionů korun.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments