Bohaté matky si na třídní schůzce chtěly prosadit svou. Jeden z rodičů s nimi ale udělal rychlý proces

V dnešní době mnoho rodin čelí rostoucím finančním nákladům a starosti o děti představují značnou finanční zátěž. Toto břemeno je často zvýšeno různými požadavky, které na rodiče kladou školy, jako je například zaplacení lyžařského výcviku, což může výrazně zatížit rodinný rozpočet.

Incident na rodičovských schůzkách

Nedávně došlo k jednomu takovému případu na rodičovské schůzce v jedné škole. Rodiče se museli rozhodnout, zda investovat do výměny stávajících školních lavic za nové, přičemž každý rodič by financoval novou lavici pro své dítě. Ne všechny rodiny ale byly ve stejné finanční situaci.

Některé bohatší matky tlačily na okamžitou výměnu lavic za nejmodernější a nejdražší varianty. Jejich argumentace zněla, že jejich děti by měly mít to nejlepší a nesmějí sedět na starých lavicích. Na druhou stranu, méně majetní rodiče se pokoušeli prosadit názor, že současné lavice ještě slouží dobře a nebyla nutnost je měnit, hlavně z důvodu, že nové lavice by byly další finanční náklad.

Bohatší rodiče se odmítli přizpůsobit

Solventnější rodiče na své původní plány nechtěli rezignovat a pokračovali v tlaku na pořízení nových lavic. Když se ukázalo, že někteří z rodičů jednoduše nemají prostředky na nové lavice pro své děti, skupina majetných rodičů se rozhodla, že pro své děti lavice zakoupí.

Tento návrh však narazil na odpor jednoho z otců, který původně podporoval nákup nových lavic, ale nesouhlasil s myšlenkou, že by měly být děti takto rozděleny na základě finanční situace jejich rodin. Podle jeho názoru je pro třídní kolektiv důležité, aby se všechny děti cítily jako součást týmu.

Jeho argumentace však nebyla vyslyšena a bohatší rodiče nakonec pro své děti lavice zakoupili. Následkem toho zůstalo asi deset žáků, kteří pokračovali ve využívání starých lavic a stali se terčem posměchu.

Foto: Shutterstock

Jeden z otců se zastal nemajetných

Nečekaným obratem v příběhu bylo, když se právě ten otec, který se zastal méně majetných rodičů, rozhodl zakoupit nové lavice pro zbývající žáky na své náklady. Tyto nové lavice byly dokonce lepší než ty, které byly zakoupeny pro děti bohatých rodičů. Na tuto šlechetnou čin namísto vděčnosti reagovaly bohaté matky rozhořčením, že jejich děti nyní sedí na horších lavicích. Z toho jde jasně vidět, že někteří lidé se prostě nenechají poučit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Květa
Květa
8 měsíců

To snad není pravda. Je to vůbec možné,? Co si ty bohaté matky myslí a dovolují. Mnohé chudší rodiny v dnešní době nemají ani na zaplacení školního obědu , natož pak na pořízení drahé lavice. Ty jsou snad iventářem školy a ta by se měla o nové lavice postarat, pokud jsou už staré nevyhovující!!! A pokud to bohatým matkám vadilo , tak měly udělat gesto a lavice, jako dar pro školu, měly zakoupit pro všechny žáky.!!! Ještě, že se našel rozumný otec.

Marobarva
Marobarva
8 měsíců
Reply to  Květa

Sláva člověku, který byl tak ohledně soc.slabších výborný.Rozmazlené děti a jejich rodiče,nic jiného… Tomu pánovi palec nahoru.👍👍👍👍👍 a nejenom jeden.

Josef
Josef
8 měsíců
Reply to  Květa

Jak pekne vas Tyna nazhavila k tridnimu boji 😀

Vetsinou to byva tak, ze smradi z chudsich rodin delaji jen bordel a ty lavice znici. Bohatsi nechteli aby jejich dite sedelo v lavici ktera vypada jako z chleva, nebo z ruska 😉

Last edited 8 měsíců by Josef