Zkušený zahrádkář odhalil, proč má doslova obří okurky ve velkém množství. Prý stačí udělat jednu věc

Okurková sezóna je zde a to doslova. Jak ale zařídit, aby vaše okurky měly co nejvíce plodů? Důležité je optimální umístění okurek a také přihnojování.

Pozor na plevel

Okurka je jednoletá rostlina, která vyžaduje hodně sluníčka. Pro její pěstování tedy vybírejte slunné místo s úrodnou půdou, která bude dostatečně vlhká. K zalévání rostlin používejte odstátou vodu a nenechte je zcela vyschnout. Za slunných dnů zalévejte okurky brzy ráno, než na ně půjdou přímé sluneční paprsky. Zalévejte ke kořenům, a ne na listy, které by slunce spálilo. Druhou zálivku provádějte večer, když na okurky opět nepraží sluníčko.

Důležité je také odstraňování plevele z okolí rostlin. Plevel by postupně okurky zcela zničil. Vždy je vhodné zbavit se plevele co nejdříve, aby nebyl moc vzrostlý. Díky odplevelování dochází ke kypření půdy ve vrchní části, což také následně brání vypařování vody ze spodních vrstev.

Foto: Shutterstock

Kurkuma s jedlou sodou

Kurkumu nevyužijete jen v kuchyni při přípravě pokrmů, ale také jako součást hnojiva.

Pro přípravu hnojiva budete potřebovat větší nádobu, kurkumu a jedlou sodu. Do nádoby nalijte půl litru dešťové vody, nebo odstáté vody. Poté přidejte lžičku kurkumy a jedlé sody. Důkladně promíchejte, aby se kurkuma i jedlá soda rozpustila. Poté nechte cca 2 hodiny uležet a následně zřeďte 3 litry filtrované vody. Nyní je hnojivo připraveno k použití. Okurky přihnojujte každých 14 dnů. Nepřipravujte si zbytečně moc hnojiva, protože vždy je dobré spotřebovat celou dávku a před dalším hnojením připravit čerstvou.

Kurkumu využijete nejen jako hnojivo, ale také z ní můžete připravit postřik proti škůdcům. Smíchejte půl šálku teplé vody s 1 lžičkou kurkumy. Po vychladnutí nastříkejte pomocí rozprašovače na napadené rostliny housenkami nebo mšicemi. Tato oranžová tekutina by vám měla pomoci k zahubení.

Foto: Shutterstock, zdroj: RHS, Bonnie Plants

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments