Březová voda – proč je tak zázračná a jak ji získat?

Voda, která vyniká díky detoxikačnímu účinku a nabízí mnoho dalších zdravotních benefitů. Březová voda je ryze čistým produktem z břízy bělokoré. Co vše obsahuje míza z břízy? Kdy a jak ji lze získat přírodní cestou? Proč podlehnout této přírodní síle?

Bříza je strom, který roste nejen v mnoha zahradách. A právě míza z břízy se sbírá na jaře, kdy poskytuje veškeré nezbytné živiny pro růst nových listů i větví. Byť jde o strom, který není ničím extra zajímavý, kromě typické černo-bíle žíhané kůry, se však stává čím dál více populární. Březovou vodu lze používat pro zdraví a krásu vnitřní i vnější cestou.

Blahodárné a léčivé účinky březové vody

Pokud zvolíte vnitřní užití, tj. dopřejete si lahodný doušek březové vody, posílíte tím imunitní systém, zároveň konzumací dochází k podpoře a pročištění trávicího systému, urychlení metabolismu, pročištění ledvin. Pití březové vody má pozitivní vliv na nervový systém, odstraňuje stres a neklid. Březová voda dodává sílu a energii. Voda z břízy rovněž eliminuje projevy revmatismu.

Vodu lze pít i coby prevenci vzniku mnoha onemocnění, při léčbě či jako podpůrný doplněk léčby, stejně tak ji lze pít při hubnutí či detoxikaci organismu.

Březová voda je vyhlášená svým účinkem na zničené vlasy. Je vhodná i v případě problémů s vypadáváním vlasů. Rovněž pokud vás trápí mastné vlasy, vyzkoušejte březovou vodu, která zlepšuje kvalitu vlasů, ale také pleti i nehtů. Dále vnějším způsobem je možné využít účinky březové vody coby dezinfekčního prostředku na kožní poranění.

Získání vody ze stromu

Voda z břízy se získává tak, že navrtáte dírku či dvě do břízky a strčíte do ní obyčejnou slámku na pití, tj. brčko. Březová voda pak kape do podstavené nádoby. Po ukončení odebrání vody se dírka ucpe ve stromě březovou větvičkou a případně natře propolisovou mastí.

Voda ve své syrové formě chutná mírně nasládle a obsahuje mnoho živin, draslíku, ale také saponin, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi a má protizánětlivý účinek. Čerstvá březová voda má však krátkodobou trvanlivost, jen několik dní. Můžete z ní však vyrobit šťávu či sirup. Avšak platí, že nejvíce prospěšných látek a vitamínů obsahuje voda v syrové formě.

Jak je to s konzumací?

Doporučuje se pít březovou vodu jednou denně 2,5 deci, nejlépe před snídaní po dobu dvou týdnů.

Autor: Kateřina Lulková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments