Březová voda – proč je tak zázračná a jak ji získat?

Loading...

Voda, která vyniká díky detoxikačnímu účinku a nabízí mnoho dalších zdravotních benefitů. Březová voda je ryze čistým produktem z břízy bělokoré. Co vše obsahuje míza z břízy? Kdy a jak ji lze získat přírodní cestou? Proč podlehnout této přírodní síle?

Bříza je strom, který roste nejen v mnoha zahradách. A právě míza z břízy se sbírá na jaře, kdy poskytuje veškeré nezbytné živiny pro růst nových listů i větví. Byť jde o strom, který není ničím extra zajímavý, kromě typické černo-bíle žíhané kůry, se však stává čím dál více populární. Březovou vodu lze používat pro zdraví a krásu vnitřní i vnější cestou.

Blahodárné a léčivé účinky březové vody

Pokud zvolíte vnitřní užití, tj. dopřejete si lahodný doušek březové vody, posílíte tím imunitní systém, zároveň konzumací dochází k podpoře a pročištění trávicího systému, urychlení metabolismu, pročištění ledvin. Pití březové vody má pozitivní vliv na nervový systém, odstraňuje stres a neklid. Březová voda dodává sílu a energii. Voda z břízy rovněž eliminuje projevy revmatismu.

Vodu lze pít i coby prevenci vzniku mnoha onemocnění, při léčbě či jako podpůrný doplněk léčby, stejně tak ji lze pít při hubnutí či detoxikaci organismu.

Březová voda je vyhlášená svým účinkem na zničené vlasy. Je vhodná i v případě problémů s vypadáváním vlasů. Rovněž pokud vás trápí mastné vlasy, vyzkoušejte březovou vodu, která zlepšuje kvalitu vlasů, ale také pleti i nehtů. Dále vnějším způsobem je možné využít účinky březové vody coby dezinfekčního prostředku na kožní poranění.

Získání vody ze stromu

Voda z břízy se získává tak, že navrtáte dírku či dvě do břízky a strčíte do ní obyčejnou slámku na pití, tj. brčko. Březová voda pak kape do podstavené nádoby. Po ukončení odebrání vody se dírka ucpe ve stromě březovou větvičkou a případně natře propolisovou mastí.

Voda ve své syrové formě chutná mírně nasládle a obsahuje mnoho živin, draslíku, ale také saponin, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi a má protizánětlivý účinek. Čerstvá březová voda má však krátkodobou trvanlivost, jen několik dní. Můžete z ní však vyrobit šťávu či sirup. Avšak platí, že nejvíce prospěšných látek a vitamínů obsahuje voda v syrové formě.

Jak je to s konzumací?

Doporučuje se pít březovou vodu jednou denně 2,5 deci, nejlépe před snídaní po dobu dvou týdnů.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Kateřina Lulková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

7
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
4 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
7 Autoři komentářů
vankrzdimeraVladimírBoháček KarelTomáš Autoři posledních komentářů
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na
zdimera
Host
zdimera

Začíná to stejne jako s medvědím česnekem. Otázka casu kdy dojde k “rabovani” mizy.

Tomáš
Host
Tomáš

Vážení. Sběr březové mízy není sice zakázaný, ale má svá pravidla.V žádném případě nesmíte jít jen tak do lesa či parku a navrtat si tam pár stromů….Musíte mít souhlas vlastníka pozemku, správce lesa apd. Další věc je, že stromy by měly být min. 25 cm silné, takže nelze “vysávat” mladé stromy !!!! V případě zveřejnění tohoto článku mám vážné obavy z toho, co způsobí. Březová míza se dá totiž sbírat pouze 2-3týdny většinou v březnu.Takže článek vyšel měsíc po sezoně….už vidím ty nájezdy zdravíchtivých nadšenců, jak o víkendu míří s akuvrtačkou, slámkama a petkou do lesa a zbytečně budou navrtávat…… Číst vice »

lol
Host
lol

Kateřinko, není náhodou sbírání březové šťávy zakázané?:-D

Hubert
Host
Hubert

Kým?

Boháček Karel
Host
Boháček Karel

No zeptat by jste měl vlastníka lesa, ale jinak je bříza považována za plevelný strom a nekvalitní dřevinu.

Vladimír
Host
Vladimír

Boháček,nejseš ty náhodou retard?dle názoru,že nějaký strom je plevelný nebo není asi jo… každý strom je pro přírodu důležitý z mnoha hledisek,navíc je to živý organizmus takže si zaslouží úctu a ohleduplnost ale dle tvého komentáře nebudeš asi vědět co to znamená,

vankr
Host
vankr

Nic není zbytečného,v tomto případě ani Bůh nemá dostatečné pravomoci.