Časté chyby v oblékání, kvůli kterým vypadáte starší

Některé kousky v našem šatníku nás mohou udělat zbytečně staršími. Dnes se proto zaměříme na oblékání a chyby, kterých se nejčastěji dopouštíme a díky nim si zbytečně přidáváme pár roků navíc. I když bychom si nejraději pár let ubrali, můžeme přitom někdy šlápnout vedle. Mrkněte do svého šatníku, co v něm máte zrovna vy.

Příliš mnoho černé

Černou barvu miluje mnoho z nás. Jenže nám zvýrazní vrásky a nedokonalosti v obličeji. Pokud tedy nechcete vypadat o dost starší, zkuste raději alespoň jednou za čas vsadit spíše na barevné a svěží barvy. Použijte je alespoň na módní doplňky. Pokud si nemůžete pomoct, vyměňte černou za tmavě modrou, vínovou, hnědou i tmavě zelenou. V černé mají lidé tendenci nás přehlížet.

Nepadnoucí podprsenka

I taková zdánlivá drobnost dokáže nakonec způsobit velké divy. Většina žen nezná správnou velikost své podprsenky, a pokud jim správně nepadne, shodí to celkový dojem z outfitu o pár příček níž. Menší nebo větší podprsenka se nepěkně rýsuje pod oblečením. Zkus se pořádně přeměřit a kupte si lepší podprsenku.

Příliš formální a konzervativní styl

Kancelářská práce možná vyžaduje formální a konzervativní styl, ale zkuste jej něčím oživit, i když se vám tento styl líbí a vyhovuje vám. Kostýmy, košile, halenky, blůzky, kostýmky a sukně po kolena mohou přidat pár let navíc. Zvolte alespoň nějaký šperk, pásek, šátek nebo jiné doplňky, které nudný outfit oživí.

Foto: Shutterstock

Přehnané barvy a velké vzory

Pokud použijete na oblečení příliš velké vzory, může vás to opticky nejen zvětšit, ale i přidat nám pár let. Velké vzory vyměňte za jednoduché a barevné kousky, které se navíc mnohem lépe kombinují a podtrhnou náš mladistvý vzhled. Můžete pak díky kombinacím docílit pokaždé zcela jiného vzhledu.

Zvýrazněte pas

Mít jen tak tričko nebo halenku na sukni či kalhotách není zrovna elegantní. Může nám to přidat i pár kilo a let navíc. Nebojte se zvýraznit svůj pas a vrchní kousek oblečení se třeba zakasejte. Pokud k tomu zvolíte ještě kardigan, svetr, sáčko či bundičku, dosáhnete elegantního vzhledu. Na boyfriend jeans zapomeňte. Umí opticky rozšířit. Zvolte mladistvé skinny jeans, hodí se doslova k čemukoli.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments