Části těla, které odhalí vysokou inteligenci. Poznejte, zda je člověk obdařený moudrostí

Inteligenci i naše dovednosti odhalí i různé části těla. Co o nás tělo prozradí?

Vědci se odhalují další způsoby, jak odhalit charakteristiku určitého člověka. Podívejte se, jak podle jednotlivých částí těla odhalíte své dovednosti a inteligenci.

Hlava

Pokud chcete vědět, jestli je někdo opravdu inteligentní, podívejte se na velikost jeho hlavy. Tým psychologů z University of Western Ontario v Kanadě zjistil, že větší šířka, délka a obvod hlavy naznačují vyšší inteligenci.

Oči

Podle odborníků z Číny, kteří umí vyčíst z tváře různé charakteristiky o daném člověku tvrdí, že velké a výrazné oči jsou spojeny s inteligencí a chytrostí. Joanna Rowelová z University of Louisville tvrdí, že nejinteligentnější lidé na světě včetně Stephena Hawkinga, Marie Curie a Stephen Frya mají mnoho společného, třeba modré oči. Lidé s tmavými očima jsou lepší zase v pohybových aktivitách.

Nos

Žena se zahnutým nosem podle studie o fyziognomii naznačuje dobráckou povahu a šikovnost. Rovný nos klasické délky dělá ženu krásnou, chytrou, vtipnou a usilovnou. Ženy s malým nosem jsou podle této studie mazané, bystré, rozverné a žádostivé.

Rty

Muži s úzkými rty jsou podle astrologie inteligentnější. Pokud má muž velký spodní ret, může být náchylný k nevěře.

Čelo

Široké čelo značí štědrost, inteligenci a chytrost. Menší čelo značí chudobu a krátký život. Zakřivené čelo naznačuje bohatství a duchovní vhled.

Ušní lalůček

Podle čínského čtení obličeje Siang Mien jsou velké a hrubé ušní lalůčky znakem inteligence, jsou spojeny s bohatstvím a dlouhým životem. Lidé s hranatýma ušima jsou zase chytřejší a temperamentnější.

Foto: Shutterstock

Prsty

Podle průzkumu na univerzitě v Bathu délka ukazováčku a prsteníku napovídá mnohé o naší moudrosti. Muži s kratšími ukazováčky vynikají v matematice a dívky se stejně dlouhými ukazováčky a prsteníčky mají lepší schopnost myšlení.

Palec u nohy

Řecké a římské sochy mají často krátké palce na nohách. To bylo považováno za znak zvýšené inteligence v mnoha kulturách.

Ochlupení

Podle Dr. Aikarakudyho Aliase je zvýšené ochlupení na těle u mužů projevem inteligence. Podle výzkumu má až 50 % mužů s vysokým IQ větší ochlupení.

Poprsí

Studie 1 200 žen v Chicagu zjistila, že velká prsa naznačují vyšší inteligenci. Ženy s velkými ňadry mají podle studie v průměru o 10 IQ bodů více.

Žaludek

Výzkum University of Southampton tvrdí, že dodržováním vegetariánské stravy bude vaše IQ asi o 5 bodů vyšší než u těch, kteří pravidelně konzumují maso.

Výška

Podle vědců z Princetonské univerzity v New Jersey vyšší lidé vydělají v průměru více peněz než ti menší. Stanfordská univerzita zjistila v studii na 14 000 dětech souvislost mezi výškou a IQ. Vysoké děti dosahovaly lepší výsledky v testech.

Foto: Shutterstock, zdroj: University of Louisville

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.