Čechy vyhazují u moře z hotelů. Může za to jeden velký nešvar

Léto je v plném proudu a na svou vytouženou dovolenou se stále chystá velké množství turistů z České republiky. Po dvou letech, kdy byly cestování a turismus značně omezené, se však přeci jen řada zavedených věcí změnila.

Podivné smlouvy s hotely

Podle ohlasů lidí, kteří už na dovolenou k moři vyrazili, se především markantně zhoršily služby českých cestovních kanceláří, které neváhají klienty vyvážet do skutečně podivných a nekvalitních hotelů, které navíc prezentují v tom nejlepším světle. Výsledkem je potom zklamání těchto lidí.

České cestovky však přišly i s dalším fíglem, který tuto sezónu nasadily skutečně masivně. Jde o takzvanou exkluzivitu hotelů v určitých destinacích. Jakkoliv to v dnešní době působí nepravděpodobně, skutečně se to děje.

Největší tuzemské cestovní kanceláře uzavřely smlouvy s velkými hotely v oblíbených turistických destinacích. Jejich smyslem je zjednodušeně řečeno to, že do nich mohou vysílat hosty z České republiky vysílat pouze ony.

Po celou sezónu tak dochází k případům, jaký se stal před pár dny paní Markétě s rodinou. “Objednala jsem si u české agentury zájezd do turecké Alanye. Odlet klasicky z Prahy, ovšem šlo o německou cestovku. Ve dvě hodiny ráno nás vysadili u našeho objednaného hotelu, kde mi ale recepční s úsměvem oznámil, že nás neubytují,” líčí Markéta. “Myslela jsem si, že je to zlý sen. Ale nebyl. Prý mají smlouvu s jinou cestovkou a jako Čechy nám pokoj prostě nedají.

Foto: Shutterstock

Akce českých cestovek

Vše by se asi dalo řešit o poznání lépe, kdyby nebyla noc. Rodina tak musela v hotelové lobby vyčkat až do rána, kdy se konečně dovolala do české agentury. Ta se spojila s německou cestovkou, která v místě našla adekvátní náhradu. Celé to ale trvalo řadu hodin a jeden den dovolené byl v podstatě ztracen.

Ačkoliv se to nezdá, oba popsané problémy spolu souvisejí. České cestovky neposkytují kvalitní služby a čelí tak stále větší konkurenci ze strany těch německých. Ty si totiž nedovolí poslat klienty do příšerných hotelů. Češi s nimi tak cestují raději, a to nejen z důvodu lepší ceny. Českým cestovkám potom nezbývá než bojovat prostou silou, která lidi pouze omezuje.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
1 rok

Když potřebují luxus, tak ať si připlatí.

Lucie
Lucie
1 rok

Je to blbost já jezdím do turecka na dovolenou víc krát do roka nikdy se mi nestalo že by mě odmítly jelikož jsem jela přes jinou cestovku jak českou.A to jezdím do hotelu které mají v nabídce i české cestovky.

Zvoník
Zvoník
1 rok

Dobře tak na zazobané Čechy, co mají na tak drahé dovolené, že si ji mohou dovolit od německé cestovky.

Last edited 1 rok by Zvoník
Josefina
Josefina
1 rok
Reply to  Zvoník

Ono to cestovní šílenství bude v konečné fázi i konečná homo sapiens..jsme jako živočišný druh rakovinou Země a cíleně si zničíme svým stylem života hostitele-viz.právě fenomén cestování.Pud sebezáchovy se vytratil díky systému založenému na zisku za jakoukoliv cenu..zlatá doba bez techniky,planeta umírá díky naší sobeckosti a bezcitnosti..jak píši výše,chybí nám pud sebezáchovy..