Češi si do coly dávají nakrájené mýdlo. Jde doslova o hit internetu, dělá to úplně každý

Používáte colu doma při úklidu? Není žádné tajemství, že cola je kromě oblíbeného nápoje také skvělým čističem. Když její účinky ještě posílíte, můžete získat nezničitelný domácí čistící prostředek. Jak na to? Je to velmi jednoduché!

Kde v domácnosti využijete colu jako čistič?

Colové nápoje jsou skvělé, když potřebujete třeba vydrhnout nerezový dřez, tam udělá cola opravdu skvělou práci. Je známé také to, že ji lidé používají pro čištění toalety – dokáže totiž dobře odstranit vodní kámen a také pomáhá proti zápachu.

Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, rozhodně vám to doporučujeme. Hodně si tím ušetříte práci.

Jak efektivně vyčistit domácnost s colou?

Pokud chcete, aby byla práce ještě efektivnější, můžete si colu trochu vylepšit. Nakrájejte si na kostičky či na plátky mýdlo a zalijte ho colou. Směs začne šumět a bublat a mýdlo by se mělo v nápoji pomalu rozpouštět. Můžete zvolit nějaké navoněné mýdlo, budou vám po něm poté vonět i věci, na které tento čistič aplikujete.

Mýdlo posílí čistící schopnosti coly a prostředek bude ještě účinnější.

Foto: Shutterstock

Colový čisticí prostředek si můžete i zamrazit

Jakmile se mýdlo dobře rozpustí (v případě, že to nepůjde, můžete zkusit směs také trochu zahřát), můžete prostředek rovnou použít na čištění. Například ho nalít do toaletní mísy a nechat pár hodin působit nebo s ním vydrhnout stěny dřezu či třeba nerezový odkapávač.

Je tu ale ještě jedna varianta: když si uděláte colového čisticího prostředku víc, můžete si ho dát zamrazit a používat ho i později. Ideální jsou na to gumová tvořítka, ze kterých poté zmrzlou kostku coly jednoduše vymáčknete.

Následně můžete čistící kostku buď zalít trochou horké vody a nechat rozpustit a použít v tekuté formě, případně ztuhlou kostku například vhodit do nádržky na toaletě a nechat tak dlouhodobě působit její čistící účinky.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Horáček
Martin Horáček
5 měsíců

Hm…. Tenhle portál je fakt už mimo. Chtělo by to navštívit odborného lékaře.