V Česku najednou zavřela oblíbená banka. To nikdo nečekal, do svého účtu už se nepřihlásíte

Pryč jsou doby, kdy do České republiky vstupovala jedna banka za druhou, protože zde viděla velmi lukrativní trh. Vždyť velké banky si zde s klienty dělaly, co se jim zachtělo. Účtovaly nemalé poplatky prakticky za jakoukoliv drobnost, třeba za odeslanou i příchozí platbu, vedení účtu, ale třeba také zrušení účtu.

Nevyšlo to

Nebylo divu, že zde mnohé banky viděly prostor, jelikož byly schopny své služby nabízet zdarma a na provoz si vydělávat tak, že to pro klienty nebylo tak do očí bijící. Nehledě na to, že spolu s nimi přišly také vyšší úroky na spořicích účtech.

Mnoho z těchto bankovních domů ale už neexistuje. Například Equa Banku nakonec pohltila Raiffeisenbank a do problémů se dostala také Hello Bank. Ta nejprve na jaře tohoto roku oznámila, že přestává nabírat nové klienty a bude poskytovat služby už jen těm stávajícím.

Ani to ale nevydrželo dlouho a o pár měsíců později již začala rozesílat dopisy s výpověďmi smluv, pokud šlo o produkty, jako byly běžné a spořicí účty. A nakonec skutečně přestala fungovat zcela, a to včetně internetového bankovnictví, které bylo v provozu pouze do konce listopadu.

Foto: Shutterstock

Už to přestalo fungovat

Vážení klienti, jak jsme Vám již dříve informovali, provoz mobilní aplikace i internetového bankovnictví Hello bank! byl k 30.11.2023 ukončen,” píše se dnes pouze na webu Hello Bank, která končí velmi neslavně. Sice nezkrachovala jako loni Sberbank, nicméně nikdo o ní jako o celek neprojevil zájem, a tak se musela v podstatě rozpustit. Klienti s účty nebyli nikam převedeni, ale jednoduše si konto musí sami založit u jiné banky.

Nejcennější na ní bylo úvěrové portfolio, které pro sebe nakonec získala Česká spořitelna a již s klienty navázala kontakt ohledně dalšího splácení půjček.

Čtěte také: Největší česká banka namíchla klienty. Ti musí absolvovat nepěknou anabázi, mnozí utíkají

Kromě toho, že končí tato jedna konkrétní banka, je to také důkaz toho, že v příštích letech nemůžeme očekávat, že by nějaké banky na tuzemský trh nadšeně vstupovaly. Naopak, na místě bude spíše konsolidace a slučování do mnohem větších celků, což však pro klienty nemusí být nutně dobře.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
6 měsíců

Jediná rada pro chytré, je velice rizikové,a hloupé mít v bankách všechny peníze, nebo jediné peníze. Ale to chytří lidé už ví.