Češi v ohrožení. Okamžitě musíte vyhodit tohle maso. Našli v něm hroznou věc, to nesmíte jíst

Jak se v poslední době ukazuje, Česká republika čelí náporu nekvalitních potravin, které jsou prodávány i v těch největších obchodních řetězcích. Státní zemědělská a potravinářská inspekce je doslova v permanenci a neustále odhaluje jeden nepříjemný případ za druhým. A nejde jen o kvalitu, tady jde o samotnou bezpečnost potravin.

Jak je to možné?

Je otázkou, zda se tato v poslední době skutečně zhoršuje, nebo SZPI pouze navýšila svou aktivitu. Pravdou ale je, že v důsledku inflačního tlaku se mnozí výrobci potravin snaží za každou cenu ušetřit a mohou si tak pomáhat určitými látkami, které dříve nepoužívali, případně nevhodným procesem výroby či skladování.

Tentokrát každopádně SZPI ulovila opravdu velkou rybu. Zjistilo se totiž, že do prodejní sítě se dostalo kontaminované kuřecí maso se salmonelou. To je závažné zjištění, na které je nutné reagovat.

Maso bylo nalezeno ve velkoobchodě JIP Východočeská, odkud se pravděpodobně dostalo do dalších prodejen. Je také bohužel pravděpodobné, že mnozí ho už zkonzumovali. Minimální trvanlivost této šarže totiž byla do 19. února. Prodávat už se tedy nesmí a SZPI problém zjistila s určitým odstupem. Přesto vydává varování, protože lidé by toto maso mohli mít ještě doma, například na mrazáku. Je ale otázkou, zda si v takovém případě mohou zkontrolovat šarži.

Foto: Shutterstock

Nutné jsou tvrdé kontroly

Ta je následující. Jde o výrobek Kuře a kvalita bez drobů Kurczak. Čerstvé a dělené drůbeží maso. Číslo šarže je 20230211. Výrobcem je polská společnost Kabanos se sídlem v Jablonku.

Inspekce varuje, aby lidé v žádném případě toto maso nekonzumovali. Nedomnívejte se ani, že by vám mohlo právě zamražení. To totiž na kontaminaci nemá žádný vliv.

Se společností bude zahájeno správní řízení a SZPI oznamuje, že bude pokračovat v intenzivních kontrolách prodejní sítě. Je to rozhodně zapotřebí, protože se nám tu dějí nepěkné věci.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments