Češi ve velkém vydělávají na zdražování. Přišli na způsob, který jim každý měsíc přinese tisíce korun. Kdo ho nezná, přichází o velké peníze

V důsledku skutečnosti, že se v České republice rozjela inflace do mimořádných rozměrů, což neznamená nic jiného než to, že vše podstatně zdražilo, musela přikročit Česká národní banka k razantnímu navýšení úrokových sazeb.

Začíná to slušně vynášet

To potom vedlo k určitému narovnání poměrů v ekonomice, přičemž na to, že takto by to mělo fungovat, už se v podstatě zapomnělo. Jednoduše řečeno, peníze začaly mít opět cenu. A po roce snažení konečně inflace výrazně klesla. Ta aktuální na základě několika posledních měsíců už se přitom pohybuje zase kolem dvou až tří procent, tedy v normálu.

Co se ovšem do původních hodnot ještě zdaleka nedostalo, jsou právě ony úroky, a to ani u jednotlivých bank, kde mají lidé vedeny své účty. Mnozí přitom přišli na to, že na tomto stavu, který přineslo právě zdražování, mohou nebývale a bezrizikově vydělávat.

Dnes totiž nesou spořicí účty a termínované vklady až neuvěřitelně vysoké úroky. Třeba dvojnásobné oproti tomu, co lze inkasovat na nájemném v takovém pražském bytě. Bez problémů se dnes dostanete k úroku ve výši 6 %, a přestože se v brzké době očekává určitý pokles, stále by se to mohlo udržet mezi čtyřmi a pěti procenty.

Foto: Shutterstock

Jednoduše vyděláte peníze

A pakliže máte v bance alespoň trochu signifikantní obnos, okamžitě to znamená, že vyděláváte nemalé peníze. Pokud jste si zvládli uspořit například 500 tisíc korun, nemusíte je nikde složitě investovat, ale pouhé uložení na spořicím účtu vám vynese 30 tisíc korun ročně před zdaněním. To je velmi příjemná částka, která může pokrýt například výdaje na dovolenou, případně jakýkoliv neočekávaný výdaj, jako je třeba rozbitá pračka.

Čtěte také: V Česku okamžitě končí oblíbená banka. Vyberte si své peníze rychle, dokud je ještě čas

Je to vlastně velmi příjemné a bezpracné. Dříve byl na běžné domácnosti vyvíjen tlak, že aby jim peníze neprodělávaly, musely je někde složitě investovat. Mnozí pak udělali životní chybu a dali je například do prašivých dluhopisů, aby o své prostředky následně kompletně přišli. Teď je můžete vložit jednoduše na účet u banky, máte pokoj a navíc pěkný výnos.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
Zdeněk
6 měsíců

To je opravdu výdělek! Meziroční inflace 8,5%, loni 15,1% a úrok 6%! Pokud jsem ty peníze zrovna teď nevyhrál v loterii, tak vždycky tratím.
Hlavně napsat článek s atraktivním nadpisem, ať je příjem z reklam! O matematické znalosti redaktorky mám své mínění.