Češi začali nakládat toaletní papír do octa. Je z toho úplný hit, měl by to z jednoduchého důvodu dělat každý

Vyčištění domu nebo bytu bývá často ne příliš příjemnou činností, zejména pokud se chystáte čistit znečištěnou a zapáchající toaletu či odstraňovat vlasy a nečistoty z odpadu sprchy. Navíc se přidávají nepříjemné pachy chemikálií, které mohou mít nepříznivý vliv na vaše zdraví a životní prostředí. Existuje však velmi účinný trik, který vám pomůže nahradit výrobky pro domácnost plné škodlivých chemikálií a který bude mít překvapivě účinné účinky.

Ekologické prostředky jsou šetrnější

Různé povrchy lze čistit a dezinfikovat pomocí ekologických prostředků, které jsou často účinnější a bezpečnější pro zdraví než běžné chemikálie. Jedním z nejlepších ekologických řešení je použití toaletního papíru namočeného v bílém octě. Bílý ocet je přírodní dezinfekční prostředek, který může odstranit skvrny a nečistoty z různých povrchů, včetně dřeva.

Toaletní papír s octem vyčistí i nábytek

Pro čištění nábytku a jiných povrchů stačí nalít ocet do lahvičky s rozprašovačem a nastříkat ho na toaletní papír. Poté lze povrch vyčistit pomocí tohoto přírodního odmašťovače a dezinfekčního prostředku. Kromě toho můžete toaletní papír namočený v bílém octě použít jako účinný prostředek proti vodnímu kameni v toaletě.

Foto: Shutterstock

Funguje na různé povrchy

Tento ekologický prostředek dokáže odstranit i odolné skvrny z různých povrchů, včetně bot. Stačí nalít ocet a vodu do lahvičky s rozprašovačem, nastříkat tekutinu na toaletní papír a otřít nečistoty na botách. Skvrny se díky této přírodní kombinaci rozpustí jedním setřením a boty budou vypadat jako nové.

Octový roztok na okna

Vyrobit si vlastní čisticí roztok pro okna, zrcadla a jiné povrchy není vůbec těžké ani drahé. Stačí smíchat bílý ocet s vodou v poměru 1:1 a aplikovat přímo na místa s nečistotami. Ocet rychle odstraní i ty nejodolnější skvrny. Navíc můžete ocet využít jako přírodní leštidlo. Stačí nalít roztok do rozprašovače a použít na mytí oken, zrcadel, a dokonce i klik. Tento jednoduchý trik vám ušetří peníze a chrání životní prostředí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments