Billa prodávala křupky, které obsahovaly housenky

Do České republiky se bohužel vrací případy potravin, nad nimiž zůstává rozum stát. Za poslední roky jsme si zvykli na určitou kvalitu, kterou by výrobci a prodejci měli za každých okolností dodržovat. Ovšem snaha o úspory bohužel zjevně vede k nepříjemným situacím, a to zejména pro zákazníky. Ti potom mohou v potravinách najít něco naprosto nečekaného.

Nepříjemné zjištění

Bohužel se to nevyhýbá ani renomovaným supermarketům. Poslední případ se totiž odehrál v jednom z obchodů řetězce Billa, kde byly zjištěny velmi oblíbené křupky, jež však obsahovaly věci, nad kterými zůstává rozum stát.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce při své kontrole pardubické Billy odhalila, že v balení se nachází hmyz, a to ne ledajaký. Šlo o housenky ve všech možných formách, tedy i larvy.

Bohužel, zasažená potravina patří mezi velmi oblíbené. Křupky najdeme skoro v každé české domácnosti, jde o tradiční pochoutku, kterou si dopřáváme třeba při sledování filmu. O to více je to znepokojující. Pokud si totiž takový balíček otevřete v šeru, budete ho vesele konzumovat, aniž si všimnete čehokoliv divného.

Foto: Shutterstock

Jak se to tam dostalo?

Není přitom vyloučené a je to bohužel dokonce pravděpodobné, že se takové křupky prodávaly i v dalších prodejnách. Škůdci totiž byli zjištěni přímo v balení, které má formu svařované folie a je tedy neprodyšné. Na regále nic takového zjištěno nebylo. Problém tedy zřejmě vznikl při výrobě.

Jde o sýrovo-paprikové křupky od ostravské společnosti Secalo v 60gramovém balení s datem minimální trvanlivosti do 16. června 2023. Jak už jsme ale uvedli výše, to může být vedlejší, protože problém ve výrobě mohl dosáhnout větších měřítek.

Pokud bychom tak měli doma křupky od této firmy, velmi bychom zvážili, zda se do nich pustíme.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
elíza
elíza
1 rok

Vždyť EU připravuje zákon, který bude povolovat až 20% červů, cvrčků a bůhví jakého hmyzu v potravinách. Takhle si na to aspoň zvykneme.